Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nauka czystości? Z nami to proste

2019-11-21

Wpis archiwalny

Sklep KrakVet.pl dba o różnorodność swojego asortymentu tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jeśli zostałeś szczęśliwym posiadaczem szczeniaka zachęcamy do zapoznania sie z naszą ofertą artykułów dla szczeniąt. Znajdziesz w niej wszystkie produkty niezbędne w każdym domu, w którym zamieszkał szczeniak. 

Jak zapanować nad czystością w domu, gdy zagościł w nim nowy szczeniak? Każdy posiadacz dorosłego psa zapytany o radę jednoznacznie poleci jedno rozwiązanie - maty treningowe.

Czeka Cię trening czystości? Zobacz jakie triki warto zastosować. Nie wiesz jaką matę treningową wybrać? Teraz do każdej karmy dla szczeniąt otrzymasz matę w prezencie. 

Sprawdzony sposób na trening czystości

Maty treningowe 8w1 to produkt sprawdzony przez dziesiątki szczeniaków i polecany przez ich właścicieli. Absorbują wilgoć, są wyjątkowo chłonne i wytrzymałe. Dzięki specjalnej strukturze są wyjątkowo odporne na rozdarcia i zniszczenie. Są one doskonałym rozwiązaniem dla szczeniąt, ale również dla psów, które zostają długo same w domu bądź mają problemy z trzymaniem moczu. Dzięki naturalnemu zapachowi trawy nawet dorosły pies nie będzie miał oporów do skorzystania z maty, dlatego świetnie sprawdzą się również podczas dłuższych podróży.

Mata treningowa dla szczeniąt

Jak szybko i skutecznie nauczyć psa czystości?

Są dwa sposoby na trening czystości. Możemy zabezpieczyć matami całą podłogę w naszym domu i spokojnie obserwować psa, w które miejsce najczęściej chodzi się załatwiać. Następnie zacząć zbierać maty stopniowo ograniczając obszar do tego, który pies sobie sam wybrał.

Inną drogą jest położenie mat w konkretnym miejscu i kierowanie szczeniaka dokładnie tam, gdzie chcemy, za każdym razem gdy chce się załatwić. Drugi sposób wymaga od nas większego zaangażowania, jednak może przyczynić się do szybszego uzyskania oczekiwanych efektów. Zwłaszcza gdy poprzemy swoje działania stosownym nagradzaniem psa, dając mu do zrozumienia, że robi dobrze.

Warto pamiętać, że pochwała zawsze zadziała lepiej niż karcenie. Co w przypadku gdy pies jest oporny? Musimy nabrać cierpliwości i zapewnić mu odpowiednie warunki do spełniania naszych wymagań. 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel