Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Badanie sierści EHAA - Innowacja w sklepie KrakVet.pl

2020-03-06

Wpis archiwalny

W ofercie sklepiu KrakVet.pl pojawiło się innowacyjne badanie EHAA. Analiza sierści psa pozwoli zbadać równowagę biochemiczną w organizmie czworonoga.

Badanie EHAA

Badanie EHAA to bezpieczne i w pełni bezinwazyjne badanie sierści psa, dzięki któremu właściciel może poznać poziom nasycenia, zarówno składników mineralnych, jak i substancji toksycznych w organizmie czworonoga. Badanie daje możliwość wczesnego wykrycia niedoborów żywieniowych i witaminowych oraz powstrzymanie rozwoju choroby. Badanie sierści psa EHAA to projekt, który powstał dzięki współpracy laboratorium diagnostycznego Lifeline w Cieszynie oraz Katedry Żywienia i Dietetyki Zwierząt, Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Rolniczego.

Jak wygląda badanie?

Zestaw zawiera ankietę dotyczącą danych psa, którą musi wypełnić właściciel, dokładną instrukcję, jak pobrać próbkę, specjalną kopertę na sierść oraz zaadresowaną i opłaconą kopertę zwrotną. Kosmyk pobrany od zwierzęcia powinien mieć od 1,5 do 2 centymetrów długości (mierzony od strony skóry). Sierść należy pobrać z okolic łopatki lub pachwiny. Należy zwrócić uwagę żeby od ostatniej kąpieli psa minęło co najmniej 3 dni. Łączna ilość materiału wymagana do analizy to 300 – 400 mg. Gdy nasz pies posiada gładką i krótką sierść, do jej pobrania należy użyć maszynki do golenia.

Okres oczekiwania na wyniki badania może wynieść od 3 do 4 tygodni. Następnie analiza zostanie umieszczona na koncie właściciela w Panelu PetsDiag. Tam również znajdą się wszystkie indywidualnie dobrane sugestie dietetyczne i zalecenia dotyczące suplementacji i odżywiania. Wynik badania konsultowany jest ze specjalistą w dziedzinie dietetyki zwierząt. Konsultacja odbywa się poprzez rozmowę telefoniczną lub aplikację Skype.

Wyniki badania powstają w oparciu o technikę optycznej spektrometrii emisyjnej ze wzbudzeniem w plazmie indukcyjnie sprzężonej, która charakteryzuje się oznaczaniem wielu pierwiastków równocześnie w stosunkowo krótkim czasie. Przy opracowywaniu wyników pracują specjaliści w dziedzinie dietetyki i biologii zwierząt.

Kiedy warto je wykonać?

✔ Gdy Twój pupil zmaga się z otyłością lub jej nawrotami, problemami trawiennymi, skórnymi, chorobami jamy ustnej, dokucza mu świąd lub wypadanie sierści.

✔ Gdy Twój pies ma stwierdzoną chorobę, która wymaga odpowiedniego żywienia.

✔ Jeśli jesteś hodowcą psów rasowych lub właścicielem psów wystawowych, dbasz o ich szczytową kondycję i piękny wygląd.

✔ Jeśli chcesz za pomocą prawidłowej diety w widoczny sposób zwiększyć jakość życia swojego psa.

Produkty premium

W trosce o zdrowie naszych czworonogów oferujemy Państwu kolejny produkt z oferty Premium. Badanie EHAA to innowacyjny sposób na zbadanie stanu zdrowia psa. Analiza sierści pozwala na rzetelny pomiar substancji toksycznych oraz nadmiarów i niedoborów substancji odżywczych w organizmie zwierzęcia.

Produkty premium w naszej ofercie są dopasowywane do potrzeb i wymagań czworonogów. Wśród dostępnych w sklepie karm znajdują się produkty wysokiej jakości, o bardzo dobrym składzie. Karma Taste of the Wild Sierra Mountain Canine Formula to karma dla psów w każdym wieku. Głównym źródłem białka jest mięso jagnięce. Bezglutenowa karma to idealne rozwiązanie dla zwierzaków skłonnych do alergii.

Jej dodatkowym atutem jest duża zawartość przeciwutleniaczy, które pozytywnie wpływają na układ odpornościowy. Podobnie jak wyżej wymieniona, Fitmin Purity Grain Free Senior & Light Lamb jest bezzbożową karmą. W jej składzie znajdziemy 67% jagnięciny(główne źródło białka) oraz dodatki warzyw, owoców i ziół. Ponadto, w składzie znajdują się prebiotyki, które wzmacniają organizm oraz nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i -6.

W ofercie sklepu dostępna również karma Petvita Adult Large Lamb przeznaczona dla dużych psów. Zawiera substancje takie jak glukozamina i siarczan chondroityny, które pozytywnie wpływają na stawy i chrząstki psa. Źródłem białka w karmie jest mięso z jagnięciny i indyka. Dodatkowo karma wzbogacona jest o olej z łososia i chelaty cynku, które odżywiają sierść i skórę psa.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel