Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Kaszak u psa – objawy i leczenie
Kaszak to dość powszechnie występująca łagodna zmiana nowotworowa, która pojawia się nie tylko u człowieka, ale także u psa. Tego typu zmiana może wystąpić na każdej części ciała, jednak kaszak u psa to najczęściej guzek, krosta lub narośl pojawiająca się na szyi lub głowie. Kaszak może zniknąć samoistnie, jednak nie powinniśmy na to liczyć – wykryta zmiana wymaga usunięcia.W poniższym artykule omawiamy, czym jest kaszak, jakie są jego metody leczenia, a także koszty związane z ich usuwaniem. Informujemy także, jak rozpoznać kaszaka u psa i jak postępować w przypadku tej zmiany skórnej u psa.
Czytaj więcej
Karma dla szczeniaka – co musisz wiedzieć?
Szczenięta w okresie wzrostu wymagają szczególnej uwagi - również w kwestii żywienia. Sprawdź, kiedy wdrożyć karmę do diety szczeniaka, jak i ile razy dziennie go karmić, oraz jakie karmy warto wziąć pod uwagę planując dietę pupila.
Czytaj więcej
Dzień Szczeniąt z KrakVet – nie przegap niepowtarzalnych promocji!
Już w tę sobotę, czyli 23.03, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Szczeniąt. Uwielbiamy szczenięta nie tylko ze względu na ich uroczy wygląd, ale także psotny charakter i czułość wobec właścicieli. W ten szczególny dzień chcemy zaoferować zarówno małym psiakom, jak ich opiekunom szereg wyjątkowych okazji. Sprawdź promocje w KrakVet z okazji Dnia Szczeniąt!
Czytaj więcej
Błędy w wychowaniu szczeniąt – poznaj 7 najczęściej popełnianych błędów
Warto mieć na uwadze, że pies, podobnie jak człowiek, musi zostać odpowiednio wychowany. Brak odpowiedniego wychowania może prowadzić nie tylko do problemów z posłuszeństwem, ale także do poważniejszych problemów behawioralnych, złego samopoczucia psa, braku porozumienia pomiędzy psem a właścicielem, a nawet do wycofania lub agresji. Jak wychować szczeniaka, by tego uniknąć? Poznaj 7 najczęściej popełnianych błędów w wychowaniu szczeniąt i dowiedz się, jak ich uniknąć.
Czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Szczęścia – to już dziś!
Międzynarodowy Dzień Szczęścia obchodzimy 20 marca każdego roku. „Dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka”, głosi rezolucja, która ustanowiła obchody tego święta. Jaka jest jego historia i dlaczego Międzynarodowy Dzień Szczęścia obchodzimy właśnie w ten dzień? Jak świętować go z pupilem i jak pomóc innym zwierzakom? Dowiedz się więcej!
Czytaj więcej
Pies mięsożercą? Obalamy mity!
Przyjęło się myśleć o psach jako o mięsożercach, dlatego chętniej sięgamy po karmy dla psów z wyższą zawartością mięsa, podajemy kąski z surowego mięsa czy inne przysmaki z mięsem. Lecz czy na pewno dieta złożona w całości z pokarmów pochodzenia zwierzęcego będzie najlepsza dla naszych czworonogów? Czy pies faktycznie jest mięsożercą, którego dieta powinna składać się tylko ze składników mięsnych? Jak się okazuje, dieta psa powinna być znacznie bardziej urozmaicona. Dowiedz się więcej.
Czytaj więcej
pixel