Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Darmowa dostawa do 31.01.2024 - nie przegap okazji!
W KrakVet zdajemy sobie sprawę, że każdy właściciel chce zapewnić swojemu pupilowi wszystko, co najlepsze w korzystnej cenie. Czasem konieczne jest pilne uzupełnienie zapasów lub szybkie zakupy, kiedy to karma Twojego zwierzaka, ulubione przysmaki lub niezbędne akcesoria są błyskawicznie potrzebne. Nie ma wtedy czasu na przejmowanie się kosztami wysyłki. W KrakVet wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, dlatego do końca stycznia koszty dostawy bierzemy na siebie! Dowiedz się więcej.
Czytaj więcej
RKO, czyli resuscytacja krążeniowo-oddechowa – jak ją przeprowadzić u psa i kota?
RKO, czyli resuscytacja krążeniowo-oddechowa, znana również jako reanimacja, to jedna z podstawowych form pierwszej pomocy, która może uratować życie psa i kota. Świadomy właściciel powinien być przygotowany na każdą ewentualność, ponadto może się zdarzyć, że będziemy musieli udzielić pomocy obcemu zwierzakowi. Dowiedz się, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację u psa i kota, a także jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i zwierzaka.
Czytaj więcej
Badanie moczu psa i kota – jak pobrać próbkę i kiedy je wykonać?
Badanie moczu psa i kota to jedno z najpowszechniej wykonywanych badań laboratoryjnych, które może wykryć wiele problemów zdrowotnych. Pozwala ono przede wszystkim ocenić stan pęcherza moczowego oraz nerek, jednak może wykryć również schorzenia innych organów i układów. Należy jednak przede wszystkim przeprowadzić je poprawnie. Dowiedz się, kiedy i jak powinno się wykonać badanie moczu u psa i kota, jak pobrać próbkę moczu oraz jak można rozumieć niektóre parametry w wyniku badania.
Czytaj więcej
Dzień Drugiej Połówki – kiedy i jak go obchodzimy?
Zbliża się Dzień Drugiej Połówki! W ten dzień okazujemy naszym małżonkom lub partnerom, jak bardzo doceniamy ich bliskość, wsparcie oraz obecność w naszym życiu. To doskonała okazja, by zadbać o związek oraz o więzi rodzinne. Choć Dzień Drugiej Połówki to święto dla par, nic nie stoi na przeszkodzie, by okazać naszą miłość i uznanie także najmniejszym członkom naszej rodziny! Dowiedz się więcej na temat święta i sprawdź inspiracje na jego obchody.
Czytaj więcej
Start kampanii Transition to Adulthood dla właścicieli kociąt i szczeniąt – odbierz kupon Royal Canin!
Okres dorastania oraz okres przejściowy z dojrzewania w dorosłość to kluczowy okres dla przyszłego zdrowia Twojego psa i kota. W tych okresach należy szczególnie starannie zadbać o dietę psa i kota, by zapewnić mu wszystkie niezbędne wartości odżywcze w odpowiednio zbilansowanej dawce. Aby ułatwić właścicielom kociąt i szczeniąt to zadanie, marka Royal Canin organizuje specjalną akcję kuponingową dla właścicieli kociąt i szczeniąt. Dowiedz się więcej!
Czytaj więcej
Jakie zioła dla psa są zdrowe? Podpowiadamy!
Obecnie coraz więcej właścicieli psów zwraca szczególną uwagę na zapewnienie pupilowi zdrowej i zbilansowanej diety bogatej w wartości odżywcze, których źródłem są naturalne składniki, takie jak zioła i przyprawy. Zioła i przyprawy są coraz popularniejszym dodatkiem w karmach oraz przysmakach dla psa. Zioła nie tylko dodają smaku pokarmom, ale także przynoszą szereg korzyści zdrowotnych, nie wszystkie są jednak odpowiednie dla psów. W poniższym artykule przyjrzymy się różnym ziołom, ich roli w diecie psa oraz temu, jak mogą wpłynąć na jego zdrowie i samopoczucie.
Czytaj więcej
Czy mleko jest dobre dla kota? Odpowiadamy!
Kot z miseczką mleka to wizerunek utarty w świadomości wielu z nas. Z tego względu wielu mylnie zakłada, że mleko jest najlepszym napojem lub wręcz odpowiednim pokarmem dla kota. Czas odłożyć ten uroczy widok z bajek i filmów pomiędzy bajki – mleko nie może zastąpić kociego pokarmu, a niektórym kotom wręcz szkodzi. Czy mleko jest dobre dla kota? Dlaczego jego podawanie może nie być dobrym pomysłem i jak może ono kotu zaszkodzić? Co wobec tego powinna zawierać kocia dieta? Dowiedz się więcej.
Czytaj więcej
Inteligentny jak krowa – czy krowy są inteligentne?
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czy krowa to tylko spokojna mieszkanka pastwisk, czy może ukrywa w sobie coś więcej niż tylko umiejętność dawania mleka? W naszym społeczeństwie panuje wiele stereotypów dotyczących inteligencji zwierząt gospodarskich, a krowy często są niesłusznie sprowadzane do roli bezmyślnych dostawców mlecznych wyrobów.
Czytaj więcej
pixel