Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Karma dla psa z cukrzycą - ranking [Top 5]
Cukrzyca to choroba, która dotyka coraz większej ilości psów - stanowi problem nie tylko dla nas. Jak wiadomo, choroba ta wymaga szczególnie precyzyjnej diety i jej ścisłego przestrzegania. Nie inaczej jest również w przypadku psów - na szczęście na rynku zoologicznym dostępny jest szereg zdrowych karm weterynaryjnych opracowanych specjalnie dla psów cierpiących na cukrzycę. Sprawdź ranking najpopularniejszych karm dla psa na cukrzycę.
Czytaj więcej
Co jedzą chomiki? Kompletny poradnik
Chomiki to jedne z najpopularniejszych gryzoni na świecie. Z powodzeniem odnajdują się one w warunkach domowych, a ich hodowla jest stosunkowo łatwa i nieskomplikowana. Należy jednak zaznaczyć, że chomiki, jak wszystkie inne stworzenia, potrzebują odpowiednich warunków, a także opieki ze strony domowników. Podstawą będzie więc zagwarantowanie zwierzątku dostosowanej do jego wymagań przestrzeni, ale i bieżące dostarczanie mu jakościowych i zbilansowanych posiłków. Co jedzą chomiki? Czym absolutnie nie wolno ich karmić? Ile posiłków dziennie powinien jeść chomik?
Czytaj więcej
Jak wytresować kota? Praktyczne wskazówki i porady
Powszechnie przyjęło się uznawać, że koty to indywidualiści, którzy nie są w stanie nauczyć się żadnych sztuczek lub komend, a nawet jeśli, to zwyczajnie nie mają na to ochoty. W rzeczywistości jednak czworonogi te cechują się wysoką inteligencją, a także zdolnościami do stosunkowo szybkiego nabywania nowych umiejętności. Kluczową rolę odgrywa jednak odpowiednie podejście i nastawienie, które powinno opierać się na partnerstwie i szacunku, a nie chęci podporządkowania sobie kota za wszelką cenę. Jak więc wytresować kota? Czy mruczka da się nauczyć sztuczek? Na czym polega wychowanie kota?
Czytaj więcej
Jakie rasy psów są najcichsze? Rasy, które nie szczekają
Zarówno szczekanie, jak i wszelkie pozostałe wokalizacje prezentowane przez psy, są dla nich w pełni naturalną formą komunikacji. Każdy pies z założenia posiada więc umiejętność szczekania, natomiast kwestią jest to, jak chętnie i często z niej korzysta. Wyróżnia się bowiem poszczególne rasy, które noszą miano cichych, czy też mało szczekliwych. Najcichsze rasy psów są szczególnie chętnie wybierane przez osoby ceniące sobie spokój, ale i ludzi mieszkających w blokach, wśród których problem nadmiernego szczekania nieraz może okazać się przyczyną konfliktów z sąsiadami. Jakie rasy psów są najcichsze?
Czytaj więcej
Jakie rasy psów żyją najdłużej? Długowieczne rasy psów
Każdy opiekun czworonoga marzy o tym, aby jego pupil żył tak długo, jak tylko jest to możliwe. Decydując się na zakup lub adopcję pupila można wybrać długowieczne rasy psów. Wówczas szanse na to, że ukochany psiak przez długie lata będzie odgrywał rolę niezastąpionego towarzysza, odrobinę wzrastają. Jakie psy żyją najdłużej? Które rasy psów określane są jako długowieczne i dlaczego?
Czytaj więcej
Kleszcz u kota – jak się go pozbyć?
Koty, podobnie jak psy oraz ludzie, niejednokrotnie w równym stopniu narażone są na ukąszenie kleszcza. Co więcej, nie dotyczy to wyłącznie mruczków wychodzących, ale i kotów, które całe swoje życia spędzają w domach. Pasożyty można bowiem przynieść z zewnątrz zarówno na własnej skórze, jak i ubraniach. Kleszcze są w stanie przenosić szereg zagrażających chorób, przez co opiekunowie kotów są zobowiązani do zapewnienia swoim czworonogom odpowiedniej ochrony, a w razie konieczności również pomocy. Jak skutecznie zapobiec kleszczom u kota? Co zrobić, gdy pasożyt zdążył już wbić się w skórę zwierzęcia?
Czytaj więcej
Największe pająki na świecie – gatunki i występowanie
Pająki to jedne z tych stworzeń, które wzbudzają dwojakie reakcje i czucia. Może to być strach i ekscytacja, czy też ucieczka jak najdalej od zwierzęcia lub, wręcz przeciwnie, podchodzenie bliżej, aby odpowiednio się mu przyjrzeć. Niezależnie od tego, jakie emocje wzbudzają w nas pająki, stworzenia te niezaprzeczalnie są wyjątkowe. W ich obrębie wyróżnia się bowiem drobne, duże, kolorowe, stonowane, jadowite, a także w pełni bezpieczne gatunki, o których wiadomo coraz więcej. Z pewnością więc warto poświęcić odrobinę czasu, aby nieco lepiej je poznać.
Czytaj więcej
Pies w sklepie. Czy z psem można wejść do sklepu?
Jeszcze nie tak dawno temu czworonogi mogły towarzyszyć swoim opiekunom jedynie w poszczególnych miejscach i przestrzeniach. Na chwilę obecną są one jednak w pełni akceptowalne chociażby w komunikacji zbiorowej, wielu sklepach, a nawet centrach handlowych i miejscach pracy. Pies w sklepie nie jest już rzadkim wyjątkiem. Oczywiście istnieją jednak pewne reguły, wyjątki oraz wytyczne, których należy przestrzegać. Warto mieć również na uwadze fakt, iż nie do każdego sklepu można wejść z psem, a do niektórych można udać się tylko z małym pupilem, który znajduje się na rękach opiekuna lub w transporterze.
Czytaj więcej
pixel