Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Problemy behawioralne czworonożnych seniorów
Nawet najdrobniejsze zmiany w zachowaniu naszych pupili mogą świadczyć o rozwoju niektórych chorób. Czasem bywają ich pierwszą, a nawet jedyną oznaką. Szczególną czujność należy zachować zwłaszcza w przypadku czworonożnych seniorów , gdyż wraz z wiekiem ryzyko wystąpienia rozmaitych problemów zdrowotnych wzrasta. Dowiedz się, jakie problemy behawioralne, zaburzenia i zachowania u starszych psów i kotów należy skonsultować z weterynarzem.
Czytaj więcej
Karma dla psów dużych ras - ranking [Top 10]
Potrzeby żywieniowe psa różnią się w zależności od wielkości jego rasy. Psy dużych ras powinny mieć dietę bogatą w składniki wspierające kości i stawy psa, a także pozwalające mu utrzymać odpowiednią wagę, by nie obciążać stawów. Jak wybrać najlepszą karmę? Sprawdź ranking najpopularniejszych karm dla psów dużych ras.
Czytaj więcej
Pies nierasowy, czyli „mieszaniec” lub „kundel”
Szacuje się, że kundelki, zwane nieraz „mieszańcami”, „psami nierasowymi” lub „wielorasowymi”, stanowią aż trzy czwarte światowej populacji psów. I choć z wielu powodów czworonogi te często traktowane są jako gorsze od psów z rodowodami, przez co niejednokrotnie nie otrzymują one prawidłowej opieki, a nawet ich potoczna nazwa przyjmuje pejoratywną postać, w rzeczywistości kundelki stanowią niejako superrasę, która zachwyca zarówno poszczególnymi cechami charakteru lub wyglądu, jak i zdolnościami lub chociażby odpornością na choroby. Co czyni kundelki tak wyjątkowymi? Jakie zalety posiadają te psiaki?
Czytaj więcej
Adaptacja kota w nowym domu – trudności i wskazówki
Pojawienie się w całkowicie nowym domu, czy też zupełnie nieznanym otoczeniu, nieraz stanowi dla kotów ogromne przeżycie. Wówczas mogą one odczuwać między innymi stres, zakłopotanie, czy nawet frustrację. Podpowiadamy, jak wspomóc proces aklimatyzacji mruczka w nowym domu, a także, z jakimi wyzwaniami nieraz mierzą się właściciele kotów.
Czytaj więcej
pixel