Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Karma i akcesoria dla psa na jesień - ranking [Top 10]
Za oknem już jesień - czas dobrze na nią przygotować pupila! W tym okresie psy wymagają szczególnie starannej diety bogatej w wartości odżywcze wspierające odporność organizmu. Ich źródłem może być odpowiednia karma lub też przysmaki czy suplementy diety. W tym okresie warto również zadbać o komfort psa w domu i na spacerze - od przytulnego legowiska z kocykiem po bezpieczną smycz z odblaskami. To również doskonały czas na zabiegi pielęgnacyjne - wszak jesień to okres linienia. Sprawdź najpopularniejsze karmy i akcesoria dla psa na jesień.
Czytaj więcej
Kakadu – charakterystyka i hodowla
Kakadu to określenie dla ptaków z rodziny kakaduowatych, które to z kolei przynależą do rzędu papugowych. Stworzenia te należą do jednych z najpopularniejszych papug hodowanych w domach, a ich cechą charakterystyczną okazują się sterczące pióra na czubku głowy. Jak odpowiednio zadbać o papugę kakadu? Czego będzie potrzebował ptak na porządku dziennym? Co należy wiedzieć przed zakupem zwierzęcia?
Czytaj więcej
Cavapoo – krzyżówka cavaliera i pudla
Cavapoo to kolejna współczesna rasa hybrydowa, która powstała na skutek skrzyżowania ze sobą pudla miniaturowego oraz cavalier king charles spaniela. Czworonogi te nazywane są również cavoodle lub cavadoodle, a ich niezwykłe usposobienie oraz rozczulający wygląd sprawiają, że rasa cieszy się coraz większym zainteresowaniem w obrębie niemal całego świata. Jak w rzeczywistości wygląda opieka nad cavapoo? Co należy wiedzieć przed zakupem przedstawiciela tej rasy? Jakie potrzeby wykazuje psiak na porządku dziennym?
Czytaj więcej
Mole w domu – jak się ich pozbyć?
Mole, choć cechują się niewielkimi rozmiarami, niejednokrotnie sieją znaczące spustoszenie. To właśnie one odpowiedzialne są bowiem za niszczenie ubrań, wygryzanie dziur w rozmaitych domowych tekstyliach, a także zatruwanie żywności larwami. Co więcej, owady te bardzo trudno wypędzić i zniwelować. Jak więc skutecznie pozbyć się moli? Czy istnieją na to sprawdzone sposoby? Jak owady przedostają się do mieszkań i domów?
Czytaj więcej
Kości w diecie psa – czy pies może jeść kości?
Podawanie psom kości od lat wzbudza wiele kontrowersji. Zdania w tym kontekście są również niezwykle podzielone, choć jeszcze nie tak dawno temu ludzie serwowali swoim czworonogom kości bez większego zastanowienia. Co więcej, psy niejednokrotnie traktowały je jako rarytasy, którym ciężko się oprzeć, przez co spożywały je wręcz z przyjemnością. Jakie kości będą więc odpowiednie dla psa? Czy każdy pupil może je spożywać? O czym należy pamiętać przed podaniem zwierzęciu kości?
Czytaj więcej
TropiDog Single Animal Protein – monobiałkowe karmy dla psa
Wiele pokarmów dla psów łączy w swoim składzie różne źródła białka. Jest to proste rozwiązanie, które pozwala łatwiej zbilansować posiłki i zapewnić psu niezbędne aminokwasy i inne składniki odżywcze. Nie zawsze jest to jednak korzystny wybór. Wśród psów znajdują się bowiem zwierzęta cierpiące z powodu niepożądanych reakcji na pokarm (np. alergii). W ich przypadku poleca się diety monobiałkowe, czyli oparte na jednym źródle biała pochodzenia zwierzęcego. Poznaj karmy TropiDog Single Animal Protein.
Czytaj więcej
pixel