Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Suplementy dla psa na stawy - ranking [Top 5]
Dodatkowego wsparcia stawów wymagają w szczególności psy dużych i olbrzymich ras, psy z nadwagą oraz z genetycznymi predyspozycjami do problemów ze stawami. O stawy należy szczególnie dbać także w przypadku psów aktywnych, uprawiających sport i pracujących. Rynek zoologiczny obfituje w preparaty witaminowe i suplementy wspierające chrząstkę stawową oraz łągodzące dolegliwości bólowe. Zawierają one składniki takie, jak glukozamina, chondroityna, kolagen czy kwas hialuronowy. Sprawdź ranking najpopularniejszych suplementów na stawy dla psa.
Czytaj więcej
Karma dla kota na nerki i układ moczowy - ranking [Top 10]
Koty cierpiące na choroby nerek oraz układu moczowego wymagają specjalnie dobranej diety, która odciąży nerki i wzmocni organizm do walki z chorobą. Dieta taka musi zawierać ograniczoną ilość pewnych składników odżywczych - w przypadku chorób nerek dieta musi mieć organiczoną zawartość fosforu, sodu i białka, natomiast koty borykające się z kamicą wymagają diety o ograniczonej zawartości magnezu i wapnia. Sprawdź ranking najpopularniejszych karm dla kotów na nerki i układ moczowy.
Czytaj więcej
Anaplazmoza – choroba odkleszczowa, jej leczenie, objawy i powikłania
Z roku na rok kleszcze występują na coraz większych obszarach, a także przez dłuższy okres czasu. Mogą łatwo przejść z pupila na właściciela, a także nieść ze sobą szereg groźnych chorób oraz powikłań, na które zachorować mogą ludzie i zwierzęta. Jednym z tych schorzeń jest anaplazmoza. Dowiedz się więcej o chorobie i jej objawach, leczeniu, prewencji oraz o możliwych powikłaniach.
Czytaj więcej
Ranny zwierzak – jak postępować?
Nasi czworonożni przyjaciele uwielbiają zabawę i harce – psy, koty, króliki i inne zwierzątka domowe chętnie bawią się, spędzają czas aktywnie i eksplorują swoje otoczenie. Zdarza się, że przy zabawie, na spacerze czy na wycieczce pupilowi przydarzy się wypadek i zwierzak się zrani. Jak postępować w takiej sytuacji? Jakiej pomocy wymaga ranny zwierzak?
Czytaj więcej
Karma dla kota syjamskiego - ranking [Top 10]
Koty syjamskie to niezwykle popularna rasa kotów, która podobnie jak inne rasy wykazuje specyficzne potrzeby żywieniowe. Koty te mają tendencję do nadmiernego przybierania na wadze oraz otyłości. Miewają także bardzo wrażliwe układy pokarmowe. Z tego względu ich dieta powinna składać się z wysoce strawnych posiłków wysokiej jakości, a także w razie potrzeby z niskokalorycznych karm. Sprawdź ranking najpopularniejszych karm dla kotów syjamskich.
Czytaj więcej
Farmina N&D Spirulina – skład i cena karmy
Seria karm Farmina N&D Spirulina to najnowsza propozycja marki, która powstała w odpowiedzi na potrzeby zwierząt aktywnych. Wyróżnia ją zastosowanie spiruliny uważanej za superfood ze względu na wysoką wartość odżywczą. Przeczytaj recenzję karm z serii Spirulina dla kota i sprawdź ich dostępność.
Czytaj więcej
Czy można oduczyć psa agresywnych zachowań?
Opiekunowie psów agresywnych często doświadczają uczucia wstydu, zażenowania i poczucia winy z powodu zachowania swoich podopiecznych. Często zdarza się, że agresywne zachowanie psa budzi u jego właściciela zwyczajnie gniew i złość. Czy można oduczyć psa agresywnych zachowań?
Czytaj więcej
pixel