Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Karma dla kota norweskiego leśnego - ranking [Top 10]
Koty norweskie leśne to zachwycająca rasa kotów, którą wyróżnia ponadprzeciętny rozmiar i przyciągająca uwagę długa sierść. Karma dla kota tej rasy powinna być bogata w białko oraz spełniać zapotrzebowanie żywieniowe dużych kotów, a także powinna dbać o sierść i skórę kota. Istotne jest również, by karma miała właściwości odkłaczające. Sprawdź ranking najpopularniejszych karm dla kotów tej rasy.
Czytaj więcej
Niezdenaturowany kolagen typu II: Rewolucyjny składnik dla wsparcia stawów psa
Zdrowe stawy są niezbędne dla aktywnego i radosnego życia psa. Niestety, wiele psów cierpi z powodu różnych schorzeń stawowych jak dysplazje stawów, zaburzenia rozwoju chrząstki (OCD). Także urazy, zabiegi ortopedyczne czy choćby nadwaga w długofalowo również skutkują obciążeniem stawów i pogorszeniem ich funkcji. W ostatnich latach naukowcy odkryli potencjał skutecznego składnika, który może pomóc w łagodzeniu bólu i poprawie funkcji stawów psów – jest nim niezdenaturowany kolagen typu II (UC-II). Dowiedz się więcej.
Czytaj więcej
Jak postępować z podlotem? Praktyczne wskazówki
Wiosną i latem na spacerach często możemy spotkać podloty – małe ptaki, które już opuściły gniazdo. Podloty często niezdarnie podskakują i próbują latać, przez co wiele osób myli je z porzuconymi bądź rannymi pisklętami. Specjaliści jednak apelują, że można im bardziej zaszkodzić niż pomóc poprzez zabranie ich z naturalnego środowiska. Jak postępować z podlotem i kiedy należy mu pomóc? Dowiedz się więcej.
Czytaj więcej
Jak sprawdzić, czy kot mnie kocha? Sygnały i wskazówki
Koty niejednokrotnie określane są mianem tajemniczych, a przy tym również zmiennych w nastrojach. Swoje uczucia wyrażają natomiast ze znacznie mniejszą częstotliwością niż chociażby psy, dlatego też opiekunowie mruczków niejednokrotnie zastanawiają się, o czym świadczą poszczególne zachowania lub sygnały wysyłane przez koty. Jak więc sprawdzić, czy kot mnie kocha? Które sygnały mówią o poczuciu komfortu i zadowolenia w obecności właścicieli? Dowiedz się więcej.
Czytaj więcej
Karma półwilgotna dla psa: Wprowadzenie i zalety karmy
Karma półwilgotna, jako rozwiązanie znajdujące się pomiędzy wariantami suchymi i mokrymi, to stosunkowo rzadko spotykane rozwiązanie żywieniowe dla psów. Jak odpowiednio dopasować karmę półwilgotną? Na co należy zwrócić uwagę przy jej zakupie oraz jak wdrożyć ją do diety pupila? Dowiedz się więcej.
Czytaj więcej
Jak nauczyć kota korzystać z kuwety: Krok po kroku przewodnik dla właścicieli kotów
Korzystanie z kuwety to jedna z podstawowych, a zarazem najważniejszych umiejętności, które powinien nabyć każdy domowy mruczek. Zadanie to nieraz okazuje się jednak nieco skomplikowane, szczególnie w przypadku kotów dorosłych, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z kuwetami, ale również czworonogów adoptowanych ze schronisk. Jak więc nauczyć kota korzystać z kuwety? Dowiedz się więcej.
Czytaj więcej
pixel