Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Najgroźniejsze rasy psów – skąd bierze się agresja u psa?
Choć psy uznawane są za najlepszych przyjaciół ludzi, tym samym będąc doskonałym towarzystwem, a nieraz również nieocenionym wsparciem, niektóre rasy czworonogów zostały napiętnowane jako agresywne, niebezpieczne, czy też zagrażające otoczeniu. Z tego względu ich hodowla jest na obszarze Polski ograniczona konkretnymi przepisami, a opiekunowie groźnych ras muszą spełnić pewne wymogi. Jakie są najgroźniejsze rasy psów? Dowiedz się więcej o nich, a także o wymogach prawnych związanych z agresywnymi psami.
Czytaj więcej
Odgłosy kota – co oznaczają?
Koty dysponują szeroką gamą rozmaitych odgłosów, które niejednokrotnie niosą za sobą głębsze znaczenie. Za pomocą konkretnych dźwięków mruczki mogą bowiem wyrażać własne potrzeby, zamiary, a także emocje. Dlatego też, aby zrozumieć ukochanego kota, z pewnością warto zapoznać się zarówno z codziennymi jego odgłosami, jak i tymi rzadziej spotykanymi. Pomocą w tym zadaniu może okazać się poniższy artykuł.
Czytaj więcej
Dog argentyński (dogo argentino)
Dog argentyński zachwyca swoją muskularną i proporcjonalną sylwetką, a gładka, twarda i biała sierść wyróżniają go na tle innych zwierząt. Silny charakter i usposobienie sprawiają, że czworonóg nie jest odpowiedni dla każdego amatora zwierząt. Jego opiekun musi być konsekwentny i cierpliwy, ale przede wszystkim doświadczony w tresurze. Poznaj rasę i jej potrzeby.
Czytaj więcej
Psiaki i dzieciaki – jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka i psa?
Psy stanowią doskonałych towarzyszy rodzin, a także mają doskonały wpływ na nas i nasze dzieci. Jednak ludzie i zwierzęta komunikują się zupełnie innym językiem i ich zwyczaje oraz instynkty są inne niż nasze, a nie wszystkie rasy psów dobrze tolerują towarzystwo dzieci. Co więcej, nawet psy, które uwielbiają dzieciaki, mogą wymagać nadzoru gdy z nimi przebywają. Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka i psa?
Czytaj więcej
Almo Nature Daily – opinie, skład i cena karmy
Almo Nature to włoska marka zajmująca się produkcją wysokiej jakości karm dla psów i kotów. Należy ona do komercyjnej organizacji non-profit, której celem jest zachowanie bioróżnorodności planetyi powstrzymywanie zmian klimatycznych – marka przeznacza dochody ze sprzedaży swoich produktów na ten cel. W ofercie marki dostępne są zdrowe karmy dla kotów, w tym popularna linia Almo Nature Daily. Przeczytaj recenzję karmy.
Czytaj więcej
Już wkrótce konkurs - smaczne testowanie z FirstMate!
Z okazji wprowadzenia do oferty wyjątkowych karm FirstMate ogłaszamy niepowtarzalny konkurs - Smaczne testowanie z FirstMate! Nie przegap okazji - Twój pupil ma szansę wygrać 5 worków smakowitej karmy i zostać jej testerem. Konkurs już niebawem na portalu Facebook. Dowiedz się, na czym polega.
Czytaj więcej
pixel