Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego
W ostatnią niedzielę kwietnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego. W tym roku wydarzenie wypada 30.04. W dniu tym odbywają się na całym świecie wydarzenia i imprezy edukacyjne informujące o ogromnej roli, jaką nasi psi przyjaciele odgrywają w ratownictwie. Dowiedz się więcej na temat wydarzenia.
Czytaj więcej
Mastif angielski – rodzinny olbrzym
Pomimo masywnej budowy i znaczących rozmiarów, mastif angielski jest określany mianem spokojnego i lojalnego towarzysza całych rodzin. Rasa doskonale sprawdza się również przy okazji odstraszania niepożądanych intruzów, choć w tym celu zupełnie wystarczającym okazuje się sam wygląd mastifa, który niejednokrotnie wprawia obcych w zakłopotanie. Dowiedz się więcej o tej olbrzymiej rasie.
Czytaj więcej
Ogar polski
Ogar polski to jedna z pięciu rodzimych ras, wśród których wyróżnia się także polskiego owczarka nizinnego i podhalańskiego, charta polskiego oraz psy gończe polskie. Ogary, pomimo swojej myśliwskiej natury, doskonale odnajdują się w roli towarzyszy dla całych rodzin. Niezmiennie warto jednak pamiętać, że rasa, jak każda inna, wykazuje własne potrzeby, wymagania oraz preferencje. Poznaj historię i potrzeby rasy.
Czytaj więcej
Wilczarz irlandzki (Irish wolfhound)
Wilczarz irlandzki, zwany także irish wolfhound, to największy przedstawiciel psów z grupy chartów. Jak prawidłowo opiekować się czworonogiem i zaspokoić wszystkie jego potrzeby? Dowiedz się więcej o rasie i poznaj jej historię.
Czytaj więcej
Owczarek szkocki (collie)
Owczarek szkocki, zwany również collie, swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim powieści Erica Knighta o suczce Lassie. Rasa występuje w dwóch odmianach, wśród których wyróżnia się czworonogi długowłose i krótkowłose, które są o wiele mniej rozpoznawalne. Pomimo swojego zjawiskowego wyglądu i wyjątkowego charakteru, collie z pewnością nie będzie psem dla każdego. Dowiedz się więcej o potrzebach rasy.
Czytaj więcej
Mucha końska – jak odstraszyć i co robić, gdy ugryzie?
Mucha końska niejednokrotnie nazywana jest również gzem, a jej obecność zauważa się przede wszystkim latem. Owady z tego gatunku okazują się niezwykle uciążliwe, a ich ukąszenia przyjmują bolesną postać. Jak więc uchronić się przed bolesnymi ugryzieniami? Czy istnieją skuteczne sposoby na odstraszenie much końskich?
Czytaj więcej
Drapieżne ryby w Polsce
Ryby drapieżne stanowią fascynującą grupę organizmów wodnych, które od wieków wzbudzają zainteresowanie i uwielbienie zarówno wśród wędkarzy, jak i miłośników przyrody. Polska, będąca krajem o bogatej tradycji wędkarskiej oraz różnorodnym ekosystemie wodnym, jest domem dla wielu gatunków drapieżnych ryb, które odgrywają ważną rolę w ekosystemach słodkowodnych. Sprawdź, jakie drapieżne ryby żyją w Polsce.
Czytaj więcej
pixel