Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Jak karmić Shih Tzu?
Shih Tzu to nieduże psy, których najbardziej rozpoznawalną cechą jest przypominający lwa wygląd. Ich nazwa pochodzi od imienia chińskiej władczyni Tzu Shi, ale sama rasa wywodzi się z Tybetu.
Czytaj więcej
Co powinien, a czego nie może jeść kot?
Właściwe żywienie kota jest niezwykle ważne dla jego zdrowia. Jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze, a także sama budowa układu pokarmowego, znacząco różni się od tego występującego u innych zwierząt domowych i ludzi.
Czytaj więcej
Jak zadbać o psa zimą?
Gdy mróz puka do okien, uzbrajamy się w czapki i rękawiczki, żeby się nie przeziębić podczas spacerów. Co jednak z naszymi podopiecznymi? Dzikie zwierzęta już wcześniej gromadzą zapasy, szykują swoje legowiska i futra, aby przetrwać zimę. Czworonogi mieszkające w domach również potrzebują przygotować się na minusowe temperatury. Jak zadbać o psa zimą?
Czytaj więcej
Jak nauczyć dziecko opieki nad zwierzętami?
Większość dzieci na pewnym etapie swojego rozwoju chce mieć zwierzątko. Zwłaszcza jeśli w ich najbliższym otoczeniu; u sąsiadów, w szkole, u najbliższych znajomych, mieszka pies, kot, czy inny domowy pupil. Mimo wielu dodatkowych obowiązków przygarnięcie nowego członka rodziny ma wiele zalet. Jeśli właściwie przygotujemy dziecko do roli opiekuna, dostrzeżemy liczne pozytywne aspekty nowej sytuacji.
Czytaj więcej
Jak często i na co szczepić kota?
Jeżeli zależy Ci na zdrowiu i życiu pupila, musisz zadbać o zabezpieczenie go za pomocą szczepień. Dzięki nim zwierzę zyska odporność i w przypadku zetknięcia się z patogenem albo nie zachoruje, albo przejdzie zakażenie bardzo łagodnie.
Czytaj więcej
pixel