sklep@krakvet.pl
12 378-49-05 (pon.-pt. 8:00-20:00, sb. 9:00-13:00) FAQ

Najtańszy sklep zoologiczny

Preventic - obroża przeciw kleszczom dla psów 65cm

Producent:

Obroża z amitrazą przeciw kleszczom u psów.

Właściwości:
Amitraza jest akarycydem doprowadzającym do odczepienia się kleszczy. Założenie obroży powoduje „odpadnięcie\" 95% pasożytów w okresie 24 godzin od momentu przyssania. Obroża stanowi oryginalny środek prewencji przeciw piroplazmozom (kleszcze przenoszą piroplazmy dopiero po trzech dniach od przyssania się). Na skuteczność oddziaływania obroży nie ma wpływu woda ani wilgoć. Woń obroży nie zakłóca powonienia psa (testowano u psów myśliwskich, śledczych oraz wykrywających narkotyki). Obroża jest wyposażona w metalowe zapięcie zapobiegające jej zgubieniu.

Wskazania:
Zapobieganie przyczepianiu się i eliminacja roztoczy pasożytniczych, zwłaszcza kleszczy. Leczenie różnorodnych form demodekozy (poprawę uzyskuje się po trzech tygodniach od założenia). Po tym okresie, celem utrzymania efektu działania, zalecana jest co najmniej jednorazowa zmiana obroży na nową. W przypadkach demodekozy powikłanej procesem ropnym, poza stosowaniem obroży, zalecane jest podanie odpowiednio dobranego antybiotyku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować u zwierząt w okresie rekonwalescencji, suk ciężarnych i karmiących. Obroży nie stosować jednocześnie z innymi insektycydami.

Działania niepożądane:
Zatrucie amitrazą objawia się niezbornością w połączeniu ze spowolnieniem metabolizmu (hypotermia, bradycaria, bradypnoe, atonia jelit i żołądka). W razie przypadkowego połknięcia obroży, zawsze należy sprowokować wymioty (np. podając podskórnie apomorfinę), zastosować środek przeczyszczający (np. olej parafinowy). Odtrutką jest johimbina. Niekiedy koniecznym może być leczenie podtrzymujące (np. infuzja dożylna glukozy). Zazwyczaj powrót do normy (bez trwałych następstw) następuje w okresie dwu- trzydniowym.

Dawkowanie i stosowanie:
Hermetyczne opakowanie otwierać bezpośrednio przed zakładaniem. Ważnym jest, aby obrożę dopasować dokładnie do szyi psa tak, by miała jak największy bezpośredni kontakt ze skórą. Wystający poza zapinkę nadmiar obroży odciąć. Obroża winna być stale noszona. Jej skuteczność pojawia się po kilku dniach noszenia i utrzymuje się do 4 miesięcy (p. kleszczom). W przypadku kąpieli psa z użyciem detergentu (szampon) należy wcześniej zdjąć obrożę i ponownie założyć po wyschnięciu sierści. Efekt działania amitrazy wystąpi znów po 24 godzinach.

Ostrzeżenia:
 - Alergiczne reakcje skórne występują wyjątkowo rzadko.
 - Chronić preparat przed dziećmi!
 - Myć dokładnie ręce po każdorazowym dotknięciu obroży.
 - Produkt jest toksyczny po spożyciu.
 - Stosować wyłącznie u zwierząt.

Skład:
Amitraza - 2,475g
Specjalny nośnik - 27,5 g

Przed zakupem prosze skonsultować się z naszym lekarzem weterynarii.

Dodaj Preventic - obroża przeciw kleszczom dla psów 65cm do ulubionych!

Chcesz być informowany o promocji, zmianie ceny lub dostępności tego produktu?

Zapisz się!
cena: 0,00zł
Punkty: 0

Produkt dostępny wkrótce

Dostawa:

od 9,90zł
Przy zakupach powyżej 99zł
wysyłka 0

Weterynarz on-line

Konsultant on-line