Wyniki badań

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

gizella
Posty: 2
Rejestracja: 16 października 2008, 00:18
Lokalizacja: 3-miasto

16 października 2008, 00:23

Mam 6-cio miesięcznego Goldenka.Odebrałam wczoraj wyniki krwi mojego psa i okazało się ze Fosfor-8mg/
dl(norma do 6,2) a Potas 11,1 czyli w normie.
Wyniki badan robiłam profilaktycznie. Pierwszy raz robiliśmy pod
koniec sierpnia i były ok. Żadnych zastrzeżeń i kontrola miała być za
dwa miesiące. No i właśnie podczas tych badan wyszły nieprawidłowości.
Nasz weterynarz powiedział ze przy intensywnym wzroście psa dobrze by
było skontrolować te parametry a ja jako posłuszny właściciel wykonuje
każde zalecenia. Jeśli chodzi o objawy to zewnętrznie nie ma żadnych.
Pies ładnie chodzi, podnosi się z leżenia i ładnie chodzi. Prawidłowo
przybiera na wadze i ładnie się rozwija.
Owszem rozmawiałam z weterynarzem
który zalecił kontrolne badanie za dwa tygodnie i przede wszystkim
Bruti ma mieć odstawione wszystkie przekąski i być tylko na kamie( Pro-
Plan).Jeśli chodzi o dietę Brutusia to dostaje on jak wspomniałam Pro-Plan.Mięliśmy do wyboru kilka innych i na ta się zdecydowaliśmy tym
bardziej ze polecał ja również Nasz weterynarz. Powiedział że może to
nie jest super najlepsza karma ale jest tez dobra.Myślę tez ze jeśli
chodzi o karmy to ile ludzi tyle opinii. Ale jeśli miałabym zmienić
karmę dla jego zdrowia to zrobię to natychmiast. Poza tym w jego
diecie nie ma surowego mięsa.Dostawał przekąski dla psów typu
paszteciki mięsne i ciasteczka dla szczeniaczków w nagrode. Dostawał
tez białe uszy i kości dla psów(takie ze sklepu zoologicznego). Póki
co mamy to wszystko odstawić bo złe wyniki mogą być również z powodu
przewitaminizowania psa. Wiec zobaczymy. Przez te dwa tygodnie Bruti
będzie na samym suchym.
Jesteśmy też umówieni na RTG stawów biodrowych(tez profilaktyka)
wiec jestem ciekawa czy tam będzie wszystko dobrze.

Bardzo proszę o rade co mogę jeszcze zrobić i czy to co robię jest prawidłowe.
Pozdrawiam Ela&Bruti[/b]
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 października 2008, 23:00

nie wyrywaj dwóch parametrów z kontekstu pozostałych badań. Wyniki badań interpretuje się w całości nie każdy oddzielnie . Napisz pozostałe wyniki czy Ca, Alp, białko ogólne i coś już zobaczymy. Tak wyrwanych badań nikt Ci nie zinterpretuje.
gizella
Posty: 2
Rejestracja: 16 października 2008, 00:18
Lokalizacja: 3-miasto

20 października 2008, 21:32

Weterynarz do którego chodzimy zrobił tylko te dwa profile i nic więcej nie zlecił. Byliśmy tez zrobić rtg stawów biodrowych i u Brutiego wyszła dysplazja. Podobno niewielka ale wyszła. W klinice w której robiliśmy zdjęcie Weterynarz powiedział ze pies rośnie za szybko i ze pies wazy za dożo. Ma pól roku a wazy 28 kilo. Weterynarz do którego chodzimy nic na ten temat nie mówił. Sama już nie wiem co myśleć i do kogo mieć zaufanie.
BARDZO DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZ :)

Pozdrawiamy Ela i Bruti
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 października 2008, 21:28

to jest to za mało aby wyrwać jakieś tam parametry z badań . Trzeba dorobić troszkę więcej i wtdy przyjrzeć się tym parametrom
Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

21 października 2008, 21:56

6-miesięczny golden nie powinien aż tyle ważyć. Waga ok. 20 kg byłaby do przyjęcia. Ten drugi wet miał chyba rację. Zwłaszcza, jeśli psiak ma początki dysplazji, należałoby go jak najszybciej odchudzić. Myślę, że jak odstawicie wszystkie dodatki i przekąski, nie zwiększając ilości karmy, to już powinno trochę poskutkować.
A jeśli potrzebne są nagrody do szkolenia - używajcie do tego kulek karmy (odejmując je oczywiście z dziennej porcji).
Lepiej będzie dla niego być ciut za szczupłym, niż cierpieć z powodu postępującej dysplazji.
Awatar użytkownika
Anka
Posty: 105
Rejestracja: 26 września 2005, 22:54
Lokalizacja: Kraków

22 października 2008, 07:46

gasparo pisze:6-miesięczny golden nie powinien aż tyle ważyć. Waga ok. 20 kg byłaby do przyjęcia. Ten drugi wet miał chyba rację. Zwłaszcza, jeśli psiak ma początki dysplazji, należałoby go jak najszybciej odchudzić. Myślę, że jak odstawicie wszystkie dodatki i przekąski, nie zwiększając ilości karmy, to już powinno trochę poskutkować.
A jeśli potrzebne są nagrody do szkolenia - używajcie do tego kulek karmy (odejmując je oczywiście z dziennej porcji).
Lepiej będzie dla niego być ciut za szczupłym, niż cierpieć z powodu postępującej dysplazji.
Wydaje mi się, że waga zależy od "osobnika". Mój Happy w wieku 6 miesięcy ważył 31,40 kg mając żebra na wierzchu. Wet stwierdził,że w jego przypadku waga jest ok :) Po prostu ma bardzo grubą kość , w ogóle jest potężny i niesamowicie umięśniony. Wydaje mi się, że nie można kierować się tylko tabelkami, ponieważ waga to cecha osobnicza ( tak jak u ludzi).
Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

22 października 2008, 14:42

Aniu, tak z ciekawości, ile waży Happy w tej chwili jako dorosły ?
Nasz golden ma teraz 18 m-cy, waga 35,5 kg, a do drobnych nie należy. Jest po prostu "książkowy".
Awatar użytkownika
Anka
Posty: 105
Rejestracja: 26 września 2005, 22:54
Lokalizacja: Kraków

22 października 2008, 15:07

on jeszcze nie jest dorosły, obecnie ma 7 miesięcy a nie ważyłam go od miesiąca. Wg mnie niewiele więcej niż ważył 1 miesiąc temu,ponieważ w górę już wolniej rośnie niż rósł a tłuszczem też nie obrósł. Je sporo ,ale ma niesamowitą energię i wszystko spala w biegu a właściwie w galopie :)
Przy okazji go zważę, moja Lucky waży około 38 kg , dla niej najlepsza waga to 36 kg ,wtedy jest szczupła ale też do drobniaków jej nie zaliczam.
A co do wyników książkowych ..... podejrzewam ilu hodowców tyle opini a i nie zawsze w książkach mają rację ( przygotowując się do kupna goldena niesamowite bzdury na temat rasy wyczytywałam, teraz już nie powiem jakie,ponieważ książki te wywaliłam), Lucky jest sporą suczką, a Happy górnej granicy wzrostu jeszcze nie osiągnął :)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość