Karma na zbicie wagi bez zawartości drobiu

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

29 listopada 2007, 22:37

Ze względu na dysplazje mojego psa powinien on zrzucić około 3 kg. Niestety mam z tym problem, ponieważ jest on uczulony na kurczaka, a karmy typu light opierają się właśnie na drobiu.
Bisci ma bardzo wrażliwy przewód pokarmowy, obecnie jest na Bento Kronen Lamb & Rice. Dobrze ją toleruje, je ją od kilku miesięcy. Zalecana dawka producenta tej karmy to ok 450g dziennie, Bisci dostaje 320g podzielone na dwie porcje; rano i wieczorem. Jego waga stoi w miejscu. Pani wet powiedziała, że pies nie jest zapasiony, ma prawidłową wagę do swojej budowy, ale dla dobra stawów, powinien zrzucić trochę. Zmniejszyłam więc dawkę karmy do 300g, nie chciałabym go jednak zagłodzić.

Bardzo proszę o polecenie jakiejś karmy bez zawartości kurczaka, zaznaczam, że po gotowanym jedzeniu ma biegunke.

Pozdrawiam
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

30 listopada 2007, 17:46

http://www.krakvet.pl/royal-canin-weigh ... -1171.html
ta karma jest ponoć świetna przy problemach z wagą i dysplazją- ale niestety ma kurczaka.

A może jakaś rybna, trzeba by tylko sprawdzic wtedy kalorycznośc...
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

30 listopada 2007, 18:02

Z rybą kiedyś próbowałam Acane, ale nawet jej nie tknął, a jest strasznym głodomorem.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

30 listopada 2007, 18:13

Nie dziwie mu się - moja po rybnej acanie dostała rozwolnienia, wysypki i wogole była masakra...

A może Purina ProPlan rybna,
A wiesz nie wiem ile on ma ale często karmy dla seniorów są o obnizonej kaloryczności i własnie ProPlan jest taki, zobacz sobie...
http://www.krakvet.pl/purina-plan-senio ... -6251.html
Wogole purina ma dosyc duzy wybór tych karm rybnych, a duzo ludzi sobie to chwali...
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

02 grudnia 2007, 10:01

Polecono mi tez Gilpe Slimline, wygląda zachęcająco, tylko nie moge nigdzie znaleźć dawkowania (dla psa ok 40kg). Wiem, że jak kupie to będzie na opakowaniu, ale chciałabym wiedzieć wcześniej.
Może ktoś z Was wie, a może ktoś stosował tę karmę i może się podzielić doświadczeniami.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

02 grudnia 2007, 13:09

a może spróbuj zmniejszyc jeszcze o 50 gram karmę, ale dodać warzywa. I podawac mu kilka posiłkow- mało a często, jak u ludzi na diecie.
Ja myśle ze Bento jest duzo lepszą karmą niz Gilpa.
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

02 grudnia 2007, 19:25

Porcje zmniejszyłam tylko, że nawet wet powiedziała że to już jest bardza mała porcja. Bisci chodzi bardzo głodny. Przy Bento waga stoi w miejscu. Inną karme chce zastosować żeby tylko zrzucił wage, a potem wrócić do Bento, ponieważ po niej nie tyje, ale tez nie chudnie.
Zresztą osoba, która mi polecała Gilpe mówiła, że nie jest do ciągłego stosowania.

Przeglądałam też karmy dla seniorów, ale w większości zawsze znajduje jakis tłuszcz z kurczaka, lub mączka itp.
Nie chce ryzykować biegunki, bo u Bisciego nigdy szybko sie ona nie kończy, a bierze teraz Synoquin.
Nawet nie wiem czy tą Gilpe będzie jadł, bo Acany na rybie nie chciał.

Co do warzyw, to nie jestem przekonana, chociaż może to dobry pomysł, jutro zapytam naszej wetki.
A jakie byś polecała. Jak był na gotowanym jedzeniu to dostawał marchew, pietruszke i selera. Rozumiem, że musiała bym je gotować, bo surowych nie zje.
Co do ilości posiłków to je 2 razy dziennie i tak zostanie.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

02 grudnia 2007, 20:20

Powiem tak, moja kuzynka ma amstafkę z zaawansowaną dysplazją łokci i bioder, zdiagnozowaną w młodym wieku. Miała juz rózne operacje, ale niestety stan się pogarszał, nadomiar złego suka tyła bo nie mogła biegać i szalec. Zawzięła się jednak bo po konsultacji z dr Siembiedą- jeden z najlepszych ortopedów w tym kraju, definitywnie postanowiła sukę odchudzic. I najpierw tak jak ty zmniejszała porcję, w efekcie suka zrzuciła 1 kg i dalej waga stała w miejscu mimo zmniejszania porcji, jadła 2 razy dziennie.
Wprowadziła jej warzywa- marchew, seler, jabłko, pietruszka, buraczek itd i zwiększyła posiłki do 3-4 małych, suka zaczeła pięknie chudnąc, i od sierpnia straciła jakies 3,5 kg co jest sporo jak pies nie może szaleć.
Chodzi o to zeby metabolizm pracował, brzuszek był pełen- co dają warzywa- wypełniają, a nie dostarcza się kalorii zbędnych.
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

02 grudnia 2007, 22:02

OK, narazie mnie przekonałaś. Zastosuję warzywa jako wypełniacz i zwiększę liczbę posiłków do 3 (więcej nie dam rady).
Jutro jednak przedyskutuję to z wetem, bo i tak jestem umówiona.

Dzięki za rady, mam nadzieję że pomogą.
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

03 grudnia 2007, 21:26

A gdybym zamiast warzyw jako wypełniacz dała ryż to również wpłynęłoby na strate wagi?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

03 grudnia 2007, 21:53

W mniejszym stopniu.Wracając do Gilpy śmialo polecam jest to dobra karma.
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

03 grudnia 2007, 22:04

Dziękuję Robert
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

04 grudnia 2007, 17:18

aglo pisze:A gdybym zamiast warzyw jako wypełniacz dała ryż to również wpłynęłoby na strate wagi?
nie, ryż nie da tego efekty. Wystarczy porównac kalorycznośc - 100 gram ryzu to około 150 kalori- a 100 gram ugotowanego ryzu to malutko, a 100 gram warzyw typu marchew, szpinak, seler- ma może z 30-50 kcal ;)a jaka fura wychodzi ;)
Chefrenek
Posty: 509
Rejestracja: 01 października 2007, 15:25

04 grudnia 2007, 21:01

Aglo a próbowałaś Nutro Choice Adult Light (z jagnięciną)?
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

04 grudnia 2007, 21:51

Chefrenek, Nutro Choice ma tłuszcz drobiowy, więc odpada.

goskaaa, od wczoraj podaje warzywa (seler i pietruszke) do karmy. Wczoraj było jeszcze bez marchewki bo uczulono mnie, że niektóre psy mają po niej biegunke.
Dzisiaj dodałam marchew, zobacze jutro jak się Bisci załatwi. Jak będzie dobrze to jutro dodam buraczki, Bisci nigdy ich nie jadł i nie wiem jaka będzie reakcja.

Bardzo mu odpowiada, że dostaje 3 posiłek po wieczornym spacerze :lol:

Rano około 7.30 dostaje 150g karmy bez warzyw
około 19.00 - 75g karmy + warzywa
około 21.30 - 75g karmy + warzywa

Myślę, że to optymalne rozwiązanie. Niestety między 9.00 a 17.00 nie może nikt go nakarmić. Jak przychodze z pracy idziemy zaraz troche pobiegać i się pobawic (ustalone z wetami). Przychodzimy przed 19.00 więc dopiero może dostać wieczorny posiłek. No i po ostatnim spacerku tez posiłek.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość