preparaty na dysplazje

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

largo
Posty: 8
Rejestracja: 23 listopada 2005, 13:19

23 listopada 2005, 14:02

Witam, proszę o rade. Mam labka prawie 2 letniego i NIESTETY ma dysplazje typu D. Karmilam go Acaną i teraz zmieniam na Proformance. Ograniczam mu bieganie, chodzenia po schodach, po twardym. Biega sobie po ogrodzie a na spacery to chodzi na smyczy( i niestety okropnie ciągnie) Patrząc na niego nikt by nie powiedzial ze ma dysplazje typu D bo psiaczek biega, skacze i chętny jest do zabawy. Dysplazja objawia sie tylko podczas wstawania z kocyka. Zdjecie RTG wyslaliśmy do dr. Siembiedy do Wroclawia i na razie odradzal nam jakiekolwiek operacje jezeli psiak się dobrze czuje i narazie nic go nie boli. Idzie teraz zima i śnieg i boję sie ze jak moj piesio p :D obiega troche po śniegu to poźniej bedzie kulal, prosze mi napisać czy podawac mu jakieś preparaty na stawy. Dwa razy podawalam mu Altroflex, a moze jest jakiś lepszy preparat dla mojego psiaczka-prosze mi napisać co mu podawać aby przez zime nie mail poważnych objawów tej nieszczęsnej dysplazji. dziękuje
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

23 listopada 2005, 23:46

niestety nie ma leku na dysplazje, możesz w nieznaczny sposób łagodzić skutki tej dysplazji ale w znikomy sposób np. Artroflexem, artoscanem. I postępuj z nim tak jak piszesz to ma ważniejsze znaczenie . W jakim wieku masz pieska?
largo
Posty: 8
Rejestracja: 23 listopada 2005, 13:19

24 listopada 2005, 07:56

dziękuję za odpowiedz, moj piesio w marcu bedzie mial 2 latka, kupię mu altroflex i bede podawać.Mam nadzieje ze po bieganiu po śniegu nie bedzie kulal. largo
Chivas
Posty: 6
Rejestracja: 24 listopada 2005, 09:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

24 listopada 2005, 09:16

Najlepiej zwróć się do dobrego ortopedy.
Mam dwu i pół letniego Berneńskiego Psa Pasterskiego z dysplazją określoną C/D. Pies chodzi co pół roku na kontrolę stawów. W zależności od zaleceń dostaje 3 mną kurację Zeel+Traumal + artlo.... (są różne preparaty) co 0,5 roku. We 09 skończył zastrzyki z soli kwasu Hiolonurowego (jeśli ktoś może to niech mnie w nazewnictwie poprawi) i .... pies jest bardzo sprawny i nie ma zadnych zewnętrznych objawów. Łącznie z tym że zaczął wskakiwać sam do bagażnika combi.
W swojej "karierze zdrowotnej" miał stwierdzoną dysplazję A, E, B w kierunku zmian na A, i ostatnio (tj, w wieku22 miesięcy C/D). Ale w lutym wybieram się jeszcze do Wrocławia na ponowne badania RTG i ortopedyczne. Bardzo duże znaczenie przy istniejącej dysplazji mają warunki bytowe.
largo
Posty: 8
Rejestracja: 23 listopada 2005, 13:19

24 listopada 2005, 10:27

chyba udam sie do lekarza zeby przed zimą zrobil mu prześwietlenie, moze tez przepisze jakies zastrzyki bo obawiam sie ze podwplywem wysokiego śniegu ,gdzie pies musi wysoko podnosic lapki, powiekszy sie ta dysplazja.
romaroma28
Posty: 16
Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 21:48

28 listopada 2005, 14:11

ja mam inny problem bo moje psico jest mega wiekowe, i najbardziej na swiecie bałam sie zimy (pies ni chodzł parę miesięcy, ma problemy z tylnymi łapami jest wielki bo to wilczur)ale spadł snieg i o ile nie biega za duzo po głebokim to jest wszystko w najlepszym poządku. ale czekaj bo zaczynam odbiegac od tematu: z leków z glukozaminą najlepiej dawać ARTHROSCAN, w tabletkach trochę sie różni od arthroflexu składem i jest po prostu super (praktykowałam przez ostatnie 8 miesiecy na swoim psie), traumeel s i zeel też jest dobry (nie daje efektów ubocznych) robisz tak : po 1 tabl. rozgniatasz na łyzce, 2-3 krople wody i papę psu do pysia ale 1/2 godziny przed i po nie wolno dawac psu pić i jeść i to jest bardzo ważne!!!! pozatym jak widzisz ze psinowi gorzej to mozesz pogadać z wetem o rimadylu (przeciwbólowe i przeciwzapalne) i guzik prawda że bardzo szkodzi bo ja daje psu od lutego z przerwami i ostatnie badanie krwi i moczu ma super (po ludzkich lekach to miał taka jazdę z żoładkiem ze myslałam ze nic już mu nie pomoże), super jest jeszce karma royal`a
z glukozamina ale ta weterynaryjna przeczym cena powala na kolana-ale warto zainwestowąć a jak cie ciągnie to próbuj drania na szelkach prowadzić mojemu sie od razu odniechcewa biegania
pozdrawiam
romaroma28
Posty: 16
Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 21:48

28 listopada 2005, 14:16

acha arthroscan i arthroflex (pisałam na forum )ak sie zastanawiałam co brać i ci powiem że teraz mamy 3 op. piguł i jest duża rożnica może dla tego że syrop trudno psu udzielić w odpowiedniej il.(pół wypluje , pół rozleje;]) pozatym piguły wychodza o wiele taniej
Bencia
Posty: 30
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 23:27

31 grudnia 2005, 00:02

Dlaczego przy podawaniu Zeel i Traumall S - 1/2 godziny przed i po nie wolno dawac psu pić i jeść ???
:wink:
Awatar użytkownika
patrilla
Posty: 299
Rejestracja: 19 września 2005, 20:53
Lokalizacja: Toruń

01 stycznia 2006, 20:12

co do preparatów z glukozamina (i np MSM oraz hondroityną) ja podaję ludzie po konsultacji z wetem dawki oraz ISkial :)
MonkD

30 listopada 2007, 22:43

Witam,
Jeżeli chodzi o podawanie homeopatów odradzałabym doustnie , po pierwsze psu ciężko wsadzić pod język , gdzie homeopat ma się wchłanąć przez błony -jest to nie możliwe i przez to działanie leku jest zerowe.
Najlepiej robic to w inekcji podskórnej i do tego dołączyłaby discuscompositum w następującym połaczeniu:
Traumel S 1/2 ampułki z ZEEL T 1/2 ampułki i Discus 1/2 ampułki mozna to w jednej inekcji naciągnąc do jednej strzykawki i pierwsze podanie co 12h druga dawka co 48h a następne co 4 dni.
A... nie wolno przechowywać tych homeopatów wymieszanych ze sobą, można mieszać tylko na chwilę przed podaniem.
Pozdrawiam
Gość

30 listopada 2007, 23:14

Bencia-tak podaje się leki homeopatyczne, nieważne czy psu czy człowiekowi

MonkD- od dawna podaję swojemu psu granulki i krople homeopatyczne i są skuteczne mimo iż pies je połyka a nie trzyma w pysku do rozpuszczenia. Pogadaj z psimi homeopatami to dowiesz się że tak jest.
Niektóre np tabletki Heela podaję w kawałeczku mielonego mięsa i też to działa.
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

01 grudnia 2007, 21:16

largo - doktor Siembieda to jeden z najlepszych ortopedów wet. w naszym kraju, także napewno lepiej bynajmniej we wrocławiu trafić nie mogłas trafić lepiej.
Póki nie wymaga operacji- to dieta, aby pies był jak najlżejszy. Kuzynka ma ten sam problem z amstafką która ma stwierdzoną dysplazję i łokci i bioder- 2 letnia suka, i mimo ze pies nie może biegac zrzuciły juz prawie 4 kg co jest bardzo dużo, i od razu jej stan się polepszył- łatwiej jej chodzic i wogole.
Ona ją karmi karmą własnie z royala canina wight and osteo- to jest dieta weterynaryjna, + arthroflex ( to zdecydowanie nr 1 preparat). Podaje jej malutko karmy, do tego uzupelnia posiłki warzywami- sciera marchewkę, jabłko, seler itd, i dzieli to na kilka mniejszych posiłków- 3-4 - tak jak u ludzi jak chcą schudnąc, muszą jesc mało a często.
A w lecie dużo pływania!!!!
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

01 grudnia 2007, 21:19

romaroma28 pisze: poządku. ale czekaj bo zaczynam odbiegac od tematu: z leków z glukozaminą najlepiej dawać ARTHROSCAN, w tabletkach trochę sie różni od arthroflexu składem i jest po prostu super (praktykowałam przez ostatnie 8 miesiecy na swoim psie),
pozdrawiam
Arthroscan nie jest najlepszym rozwiązaniem gdyż ma chlorowodorek, a aby skutecznośc preparatu wzrosła muszą być oba siarczany-glukozaminy i chonodroityny (była o tym kiedyś obszerna dyskujsa w temacie zywienia): Arthroflex, Artrofos...ewentualnie ludzkie odpowiedniki, albo od firm które robią dla koni.
MonkD

02 grudnia 2007, 18:54

Anonymous pisze:Bencia-tak podaje się leki homeopatyczne, nieważne czy psu czy człowiekowi

MonkD- od dawna podaję swojemu psu granulki i krople homeopatyczne i są skuteczne mimo iż pies je połyka a nie trzyma w pysku do rozpuszczenia. Pogadaj z psimi homeopatami to dowiesz się że tak jest.
Niektóre np tabletki Heela podaję w kawałeczku mielonego mięsa i też to działa.
He, he ale ja nie muszę rozmawiac z homeopatami :lol: :wink: :wink: bo...
Ibazelka
Posty: 1
Rejestracja: 17 sierpnia 2007, 21:06
Kontakt:

31 stycznia 2008, 20:15

goskaaa pisze:largo - doktor Siembieda to jeden z najlepszych ortopedów wet. w naszym kraju, także napewno lepiej bynajmniej we wrocławiu trafić nie mogłas trafić lepiej.
z tego co mi wiadomo dr Siemiebieda to radiolog a nie ortopeda ;) We Wrocławiu przy klinice przyjmuje dr Bieżyński, które jest bardzo dobrym specjalista i przemilym czlowiekiem.
Co do karm to wielu znajomych chwali sobie hill's j/d. Sama podawalam RC i psu nic nie bylo, jednak znam kilka pieskow, ktore mialy uczulenie na ta karme (RC Mobility Support)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość