zapalenie po ugryzieniu pcheł

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Aga f.

16 lipca 2007, 13:59

Witam, mam pytanie:czy zapalenie miejscowe po ugryzieniu pcheł mija z wiekiem, czy to jest dolegliwość na stałe. Podaje swojemu szczeniakowi preparat p. kleszczom i pchłom-avantix, ale wystarczyło kilka dni, kiedy przestał działać i pojawiły się zaczerwienione grudki, które po posmarowaniu Tribiotickiem zanikają. Wiem,że psiaka boli pokąsane miejsce i cierpię razem z nim :
Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

16 lipca 2007, 15:22

Może trzeba zmienić preparat, na taki, który będzie lepiej zabezpieczał przed pchłami.
Wydaje mi się, że najlepiej jest usunąć przyczynę, czyli pchły.
Generalnie dobre preparaty przeciw insektom powinny dać ochronę przeciwpchelną nawet do 4 miesięcy. Więc albo jest kwestia wyjątkowo słabej reakcji na preparat (dlatego spróbować inny),albo źle dobrana (za mała) dawka, albo to nie jest odpchelne zapalenie i trzeba znaleźć przyczynę.
Aga F.

16 lipca 2007, 15:39

Wydaje mi się, że podana dawka już nie wystarczyło. Mój szczeniak szybko rośnie-średnio przybiera na wadze 5 kg miesięcznie. Dawka która podałam ostatnio była zalecana dla psów od 10 do 25kg. Niefortunnie złożyło się, że specyfik przestał działać (zalecane 4 tygodnie) jak psiak przekroczył górną granicę ciężkości. Jęśli nie pchły to co mogło spowodować zapalenie-karma? (odżywiam psa sucha karmą royal canin i od czasu do czasu gotuję mu warzywa z wołowiną). Może za dużo białka-sama już nie wiem
Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

16 lipca 2007, 19:20

Nie doszukuj się narazie nic innego. Po prostu pozbądźcie się jak najszybciej pcheł i zobaczysz co sie będzie działo. Jeżeli pcheł nie będzie, a stany zapalne będą sie pojawiać, wtedy dopiero zacznijcie zastanawiać sie nad innymi przyczynami. Po co martwić się na zapas.
Aga F.

18 lipca 2007, 10:35

Już wiem-to zapalenie skóry-to na pewno przez pchły-wyeliminowałam pasożyty i juz jest lepiej. Do tej pory użuwałam tylko preparatów na skórę psa, ale wiem, że można równiez opryskiwać legowisko (mieszkanie).
Jaki preparat będzie skuteczny i długo działający?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 lipca 2007, 23:34

najdłużej kiltix a innych jest masa poczytaj archiwa było o nich trochę.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość