klatka dla kanarka

Porady dotyczące żywienia i pielęgnacji pozostałych zwierzaków (m.in. papugi, chomiki, świnki morskie, kanarki itp...)

Moderatorzy: Robert A., Jarek

basiula
Posty: 3
Rejestracja: 12 lutego 2006, 10:43
Lokalizacja: Jelenia Góra

02 lutego 2007, 07:26

Mam pytanie-Jak dużą klatkę powinien mieć kanarek?Czy wystarczy dla niego klatka - powiedzmy o wymiarach 34/20/36 ? pozdrawiam
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

02 lutego 2007, 08:07

Najmniejsza klatka dla kanarka to 60 x 50 x 40, zresztą im większa tym lepiej. Tak, że ten wymiar jaki podajesz według mnie jest absolutnie niewystarczający. Jeśli ptaszek ma czuć się tam naprawdę komfortowo i bezpiecznie, to klatka powinna mieć 3 lite ścianki, dla ochrony przed przeciągami i zbyt ostrym słońcem. Klatki złote nie są wskazane bo odbijające się światło może razić mieszkańca. Drewniane natomiast mogą pleśnieć i dawać schronienie pasożytom np. ptaszyńcom. Nie można zapomnieć o paru żerdkach w klatce, żeby kanarek mógł sobie do woli skakać z jednej na drugą. 8)
Awatar użytkownika
kaasia
Posty: 166
Rejestracja: 11 sierpnia 2006, 22:11
Lokalizacja: Bełchatów/Wrocław
Kontakt:

03 lutego 2007, 12:02

Im większa tym lepiej. I nigdy nie kupujcie dla ptaków okrągłych klatek.
harpia
Posty: 219
Rejestracja: 28 marca 2006, 07:34
Lokalizacja: Libiąż

03 lutego 2007, 13:00

ATA pisze:Nie można zapomnieć o paru żerdkach w klatce, żeby kanarek mógł sobie do woli skakać z jednej na drugą. 8)
A żerdki te muszą być drewniane (wierzba, brzoza lub owocowe) najlepiej z nie równą powierzchnią, zgrubieniami itp, to pomaga ćwiczyć łapki.
I nie wolno używać nakładek na żerdki, które są dostępne w zoologicznych, to papier ścierny, który rani łapki.
Gość

01 września 2008, 16:39

basiula pisze:Mam pytanie-Jak dużą klatkę powinien mieć kanarek?Czy wystarczy dla niego klatka - powiedzmy o wymiarach 34/20/36 ? pozdrawiam


Ja kupiłam w tym sklepie klatkę trochę większą od tej co Ty podajesz, ale było napisane klatka dla kanarka więc to na pewno prawdziwe informacje. Ja jednak bym proponowała trochę większą klatkę w miarę możliwości :)
JotBe
Posty: 3
Rejestracja: 05 września 2008, 19:33
Kontakt:

05 września 2008, 19:43

Moim zdaniem klatka dla kanarka powinna być duża. Te ptaszki bardzo lubią latać, muszę ćwiczyć skrzydła. Moim zdaniem klatka podana przez Ciebie czyli wymiary 34/20/36 jest trochę za małą klatką, ale wiadomo dla kanarka też ważne jest jak bedziesz o niego dbać i jak on będzie się czuł.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość