Nadwaga u miniatur

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Meggy
Posty: 9
Rejestracja: 10 października 2004, 17:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

14 października 2004, 14:50

Mam pytanie,czy jest jakaś "recepta"na schudnięcie pieska?Ostatnio jak ważyłam sunię,to okazało się,że troszkę waży za dużo :oops:
Jest to straszny niejadek i z suchą karmą podawałam jej paszteciki,rosołki,serki i pewnie po tym....Wczoraj przeprowadziłam baaardzo długą dyskusję z przedstawicielem karm,który mnie uświadomił,że to nie było dobre posunięcie z mojej strony :oops:
Dziś Arika nie dostała nic prócz samej suchej,podeszła do miski,powąchała i odeszła.Zabrałam miskę po ok. godzinie i powtórka wieczorem.Mam nadzieję,że wojnę z nią wygram.Z tego co wiem,to uparciuch (terier szkocki)potrafił 9 dni nie jeść i po tym czasie wcina suchą,że uszy się trzęsą.Myślę,że mnie sunia tyle nie przetrzyma i złapie się wcześniej za jedzenie.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 października 2004, 00:08

otyłość zwierząt i walka z nią to duży problem. Jednak nie zależy on od tego czy zwierze je suchą karmę czy przygotowywaną w domu. W obu przypadkach skutki mogą takie same to tylko kwestia bilansu. Jesli podajecie różne składniki pokarmowe waszym pupilom musicie je odpowiedniu zbilansować. Bardzo ważną rolę w odchudzeniu pupila odgrywa ruch, jeśli zwierze je a nie rusza się to nic z odchudzania. Głodzenie zwierzęcia przynosi efekt ale im szybciej zwierze straci tą wagę tym większą predyspozycję ma do nawrotu otyłości. Gotowe karmy stawią bardzo dobrą pomoc przy wyregulowaniu wagi psa, ale nie są niezastąpione. Pamiętajmy, że u wielu psów otyłość jest na tle chorobowym. Najczęściej dzieje się to przy zaburzeniach hormonalnych : choroby tarczycy, jajników, jąder; cukrzycy często jest to skutek leczenia hormonalnego : "blokowanie cieczek", kastracje leczenie preparatami sterydowymi. Ale otyłość można zwalczyć a warto przez to pupil dłużej żyje.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość