Alergia pokarmowa - sznaucer mini

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Tosia_82
Posty: 2
Rejestracja: 04 października 2008, 11:24
Lokalizacja: LEGNICA

04 października 2008, 11:27

Witam, mam 15 miesięczną sznaucerkę mini, od zawsze była okropnym niejadkiem. Przez kilka miesięcy szukaliśmy karmy, którą nasza psinka będzie jadła, niestety na wszystkie kary kręci nosem :( Na jedzenie gotowane tez kręci nosem.
Po wielu z nich miała łupież, brzydką matową sierść i okropnie się drapała.
Ku mojemu zaskoczeniu najgorzej reaguje na RC :(. Próbowaliśmy kilku karm z RC i na wszystkie reaguje, przede wszystkim drapaniem zwłaszcza okolic oczu i pyszczka :(. Po eukanubie nie było większych sensacji, ale nie chciała jej jeść :(.
Nie drapała się po akanie z jagnięciną i po purinie dog chow z jagnieciną ale za to jej wygląd nie był zadowalający.
Bardzo proszę o rady :
1 Czego jeszcze powinnam spróbować ?
2 Co Wasze pieski jedzą, ze smakiem i nie mają po tym jedzonku uczulenia?
3 Czy ktoś z Was dawał pieskowi ACANA Salmon & Potato lub PURINA PRO PLAN Puppy Salmon & Rice ?
Bardzo proszę o rady ja zachęcić ją do jedzania, ja już nie mam sił ani pomysłow jak jej dogodzić :((
Daffodil
Posty: 195
Rejestracja: 28 października 2007, 09:59

04 października 2008, 19:10

Możesz spróbowac typowo weterynaryjnej karmy Trovet. Firma produkuje suche karmy dla alergików z jagnięciną, kaczką i królikiem oraz puszki z jagnięciną.Nie są tanie,ale pozwalają zapomniec o drapaniu i innych dolegliwościach alergii.Moja sunia wypróbowała wszystkie smaki i zdecydowanie najbardziej odpowiada jej jagnięcina.
Awatar użytkownika
Majek
Posty: 69
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

05 października 2008, 20:13

Mój piecho też cierpi na wrażliwość przewodu pokarmowego. Co prawda nigdy nie próbowałam karmy RC ani Eukanuba w jego przypadku, ale testowałam skuteczność Bento Kronen: jagnięcina i ryż. Próbowaliśmy również innych karm o takim składzie, ale obecnie pies jest na Bento i zadowolenie jest obustronne. Miska pustoszeje, pies nie wybrzydza, a i mój portfel nie cierpi z powodu wizyt u weta. Tak więc ja z własnego doświadczenia mogę polecić Bento Kronen Lamb & Rice.
Życzymy zdrowia dla piecha :)
Tosia_82
Posty: 2
Rejestracja: 04 października 2008, 11:24
Lokalizacja: LEGNICA

05 października 2008, 22:17

Dodam jeszcze tylko, że zależy mi na karmie naprawdę dobrej bogatej w witaminy i minerały ponieważ nasza sunia jest często trymowana i bierze udział w wystawach.
Dziękuję za odpowiedz :)
Awatar użytkownika
Majek
Posty: 69
Rejestracja: 24 sierpnia 2008, 20:53
Lokalizacja: Wrocław

13 października 2008, 12:34

Acana Lamb & Rice. Dużo mięska, owies parzony ze zbóż. W takiej formie podawany nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Plus zioła, owoce. Póki co nikt się nie poskarżył z klientów na tę karmę. Myślę, że można spróbować. A co do bento, to nie jest zła karma, każda karma przeznaczona dla alergika będzie zawierała mniejszy poziom białka i tłuszczu. W końcu co uczula? Białko.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość