Pies nie trzyma moczu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Basket
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2008, 17:09

16 maja 2008, 10:05

Witam! Moj 11 letni bokser ma problemy z trzymaniem moczu tzn. sika w domu czego nigdy do tej pory nie robil (nawet jesli kogos nie ma w domu 1,5-2h) sika rowniez w nocy kiedy wszyscy spia, do tego pije niemożliwie duze ilosci wody i caly czas jakby mu bylo malo. Oprocz tego schudl bo malo je. Zostaly zrobione badania krwi i pies dostaje tabletki Ditropan 2x dziennie po 1 tab. Weterynarz nie widzial nic nie pokojacego ale ja niestety podejrzewam ze cos jest nie tak. Dzisiaj zauwazylem ze z pracia psa wydostaje sie jakas ropo-podobna wydzielina. Czy moge mu podac furaginum?? W moim malym miescie nie ma niestety dobrego specjalisty... Z gory dziekuje za odp. Pozdrawiam

Wyniki badan:

Leu: 9,90 m/mm3
Lim: + 42,2%
Mon 5,1%
Gra 52,7%
Lim# + 4,17m/mm3
Mon# 0,50m/mm3
Gra# 5,23m/mm3

Ery: @ 6,20 M/mm3
MCV: +77,7 fl
Ht 48,1%
MCH 24,0 pg
MCHC 30,9 g/dl
RDW 10,2

Hb 14,9 g/dl

Tro: & 289 m/mm3
MPV 7,4 fl
Pt: 0,21%
PDW: + 11,5

GLU: 122mg/dl
CREA 1,04 mg/dl
UREA 43,6 mg/dl
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 maja 2008, 23:29

tak jak na pw pisałem rtg kręgosłupa i badanie moczu
prezyl
Posty: 2
Rejestracja: 08 sierpnia 2008, 21:39

08 sierpnia 2008, 22:26

Witam serdecznie!

Mam dwuletniego wyżła węgierskiego z bardzo podobnym problemem. Pies popuszcza niewielkie ilości moczu w czasie snu. Czasami jest to kropla czy dwie innym razem mniej więcej 3 do 5ml.
Miał robione ogóle badanie moczu i posiew. Wyniki badań były w normie, z posiewu nic nie wyrosło.
W tej chwili psu podawany jest propalin (3x dziennie 0,6ml) i rezultaty są takie sobie. Przez wiele dni możne być spokój i nagle ni z tego ni z owego - mokra plama.

Dodatkowo sierść psa na głowie i grzbiecie nie wygląda najlepiej. Jest mocno przerzedzona, szczególnie na kufie i czubku głowy. Do tego co jakiś czas pojawiają się drobniutkie krostki (kiedy znikają skora w ich miejscu łysieje) i pojedyncze ropne wypryski na kufie. Kilka razy była brana zeskrobina i w preparacie mikroskopowym znaleziono jakieś roztocze. Od razu zasugerowano nużeńca. Pies dostał preventic'ka i jakiś preparat do wcierania w skórę, którego nazwy nie pamiętam (na zapach naftalenu), jednak rezultaty takiego leczenia są żadne :roll: W tym czasie sierść dodatkowo przerzedziła się na grzbiecie, a na zadzie tuż nad nasadą ogona pojawiły się 3 prawie zupełnie łyse placki wielkości paznokcia małego palca. Wcześniej w tym miejscu było kilka dość dużych krostek.

Pomimo podawana propalinu od 2 dni pies znów popuszcza mocz regularnie. Jednocześnie sądząc po zachowaniu moich psów jestem pewna na 100%, że w sąsiedztwie jakaś suka (lub suki) ma cieczkę. Dlatego przyszło mi do głowy, czy nietrzymanie moczu + zły stan skóry mogą być wynikiem zaburzonej gospodarki hormonalnej??

Problem popuszczania moczu dręczy nas już rok! W tym czasie pies miał robione całe mnóstwo badań. Badanie ogóle moczu i posiewy, badanie krwi plus wskaźniki nerkowe i wątrobowe, USG pęcherza, nerek, wątroby, prostaty... Wszystkie wyniki są za każdym razem w normie.

Dodam jeszcze, ze pies jest karmiony sucha karmą, w tej chwili Hillsem. Dodatkowo dostawał przez 2 miesiące EFA Oil, regularnie dostaje siemię lniane. Ma zapewnioną dużą ilość ruchu i częste kontakty z psimi kumplami. Na co dzień mieszka z innym psem.
Nie zauważyłam, żeby pił za dużo. Zawsze ma apetyt. jest wesoły i chętny do zabawy.

Bardzo proszę o podpowiedź w jakim kierunku jeszcze badać mojego psa.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 sierpnia 2008, 18:28

opisujesz bardzo złożony przypadek, którego nie da się skwitowac jednym zdanie. Powiedz czy miał robione rtg kręgosłupa, jakieś badania hormonalne, nie jest otyły?
prezyl
Posty: 2
Rejestracja: 08 sierpnia 2008, 21:39

11 sierpnia 2008, 16:34

Witam!

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.
Pies w żadnym wypadku nie jest otyły. Wręcz przeciwnie, jest w doskonalej kondycji. To fotka z maja :)
http://www.bazyl.wyzel.net/photo/bazylzd1/DSC08158.JPG
Nie ma też tendencji do nagłych skoków wagi.

Nie miał robionego RTG i nigdy tego nie zasugerowano. Co w takim przypadku prześwietlenie mogłoby potwierdzić lub wykluczyć?

Badań hormonalnych tez mu nie robiono choć była o nich mowa. Stanęło jednak na propalinie. Nie wiem nawet, czy nasi weterynarze mają możliwość zrobienia takich badań.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 sierpnia 2008, 08:54

nietety w kierunku tych badań powinnaś zmierzać rtg da odpowiedź czy nie ma zmian w kręgosłupie , badania hormonalne pokażą skąd się biora zmiany na sierści i czy moż to mieć związek z popuszczaniem moczu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość