Łupież u Yorka

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

samirka
Posty: 12
Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 18:14

07 października 2007, 18:37

od jakiegoś czasu mój 4 miesięczny york ma łupież.
dowiedzialam sie, ze mozna zastostowac Nizoral . totez tak zrobilam . powtórzyłam to 2 razy . rezultat jst. ale nie do konca .. nie wiem jaka moze byc tego przyczyna. karme je wciaz te sama .. nic sie nie zmieniało ..
jak mam go usunac ?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

07 października 2007, 21:53

łupież nie musi być jednego rodzaju. Trzeba byłoby obejrzeć skórę aby ustalić jego pochodzenie.
Marcin Dondelewski
Posty: 16
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 20:47

08 października 2007, 21:59

sa takze specjalne szampony dla psiaków które pomagają na wiele problemów. poszukaj
Awatar użytkownika
EVE81
Posty: 143
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 17:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

04 stycznia 2008, 13:46

A może to alergia pokarmowa i wtedy szampon na nic się zda :(
MAMAMIKIWIKI
Posty: 96
Rejestracja: 06 sierpnia 2007, 08:17

09 stycznia 2008, 13:55

Powodem łupieżu moga być też kosmetyki .
Moja Tośka miała straszny łupież , wykąpałam ją zgodnie z zaleceniem lekarza 4 razy w nizoralu , odstawiłam kosmetyki firmy ISB i łupież juz nie powrócił .

Basia
bascha.p
Posty: 34
Rejestracja: 28 marca 2008, 11:41
Kontakt:

28 marca 2008, 12:19

Moj szczeniaczek choc teraz ma juz 5 miesiecy dostal lupiezu po szamponie Bio gromu dla szczeniat. odstawilam ten szampon kupilam Dr Lucy kapie go wnim i jesli nie pomoze ,to zastosuje szampon leczniczy dostepny w lecznicach .Co do kapieli nizralem pytalam moja pana Dr czy moge nia wykapac malego powiedziala absolutnie NIE bo lupiez moze zniknie ale zaczniemy leczyc cos gorszego, podraznienie skory , zaczerwienienie itd .
MAMAMIKIWIKI _

28 marca 2008, 16:41

Tosia nie jest moim pierwszym psem , miałam wcześniej owczarki i jeśli były problemy z łupieżem wet polecał nizoral , nigdy nie doszło do zaczerwień , zapaleń skory , bo nizoralu nie stosuje sie długo .
Od jakiegoś dłuższego czasu stosujemy KW protein i z tej samyej firmy inne kosmetyki i sa super .
York nie ma sierści tylko włos i włos mu sie nie wymienia ze szczeniecego na ten co jest u dorosłych psów .

Basia
bascha.p
Posty: 34
Rejestracja: 28 marca 2008, 11:41
Kontakt:

28 marca 2008, 16:54

MAMAMIKIWIKI _ pisze: York nie ma sierści tylko włos i włos mu sie nie wymienia ze szczeniecego na ten co jest u dorosłych psów .

Basia
Ja rowniez posiadam obecnie 2 yorki a w sumie mialm ich 3 i wieloletni bagaz doswiadczen znimi na ich temat wiem bardzo duzo.. jak i o szetlandach..
Niestety zmienia sie wlos ze szczeniecego w wlos jedwabisty szczeniecy jest zupelnie inny niz wlos doroslego yorka Nie wypdaja nie linieja obbywa sie to na zasadzie mniej wiecej jak u nas przy wyczesywaniu . Tu moge podzielic sie swoja wiedza i doswiadczeniem ale niestety o ONkach wiem niewiele oprocz tego ze sa pieknymi psami.. jak wiele innych ras.!
Czy Nizoral polecil yorkowi lekarz ??
MAMAMIKIWIKI _

28 marca 2008, 17:19

Mojemu Yorkowi polecił wet ktory ma 3 Yorki , więc w zupełności mu zaufałam :D
I naprawde wystarczyły dwa mycia by łupież znikł :D
Fakt że przy stosowaniu nizoralu nie powinno sie stosować innych kosmetyków , więc wet kazał mi wykapać Tośke w nizoralu i drugą kąpiel zaserwować małej jakos po 2 - 3 dniach .
Polecił mi też kosmetyki KW i okazało sie że są bardzo delikatne :D
Może i drogie , ale bardzo wydajne bo są bardzo gęste , normalnie nie cha wylecieć z butelki :D

Pozdrawiam Basia

Ps . No i co do kosmetyków KW poleciła mi je też Pani Zwolińska bo używa ich na swoich psiakach , a wiadomo że jej pieski sa piękne z piękna szatą
bascha.p
Posty: 34
Rejestracja: 28 marca 2008, 11:41
Kontakt:

28 marca 2008, 19:16

Ciesze sie ze lupiez zniknal ja raczej do ryzykantek nie naleze wolalbym cos co z powodzeniem mozna stosowac u psow i do tego celu sa przeznaczone te preperaty. Psy pani Zwolinskiej znam i ma piekne psy! Kosmetyki KW,Bio groma, JPH. oraz ISB to kosmetyki bardzo dobre moze jeszcze dodam All System.. jednak ja sklaniam sie ku ISB te mam wyprobowane..
olecam dla yorkow rowniez Gotlleiba wloskiej firmy o polowe tanszy a i bardzo dobry.. no moze mniej wydajny choc szampon i odzywka starczaja na bardzo dlugo!porownywalnie do ISB!
Pozdrawiam w jakim wieku masz pieska -MAMAKIWIKI??
MAMAMIKIWIKI _

29 marca 2008, 12:33

Tosia ma już prawie 11 miesięcy , nawet gdzieś sa jej fotki w dziale pielęgnacja :D
Tosia to moja duma :D
Właśnie jestem na etapie wybierania drugiego psiaka , oczywiscie też yorka :D

Pozdrawiam Basia
bascha.p
Posty: 34
Rejestracja: 28 marca 2008, 11:41
Kontakt:

29 marca 2008, 15:27

Bardzo sie sie ciesze ze jestes dumna ze swojej Tosi :D |Yoreczki to przeslodkie przekochane urwisy i ja nie wyobrazam sobie zycia bez nich ! Jeden moj york obecnie majacy juz 5,5 roku to Niko a drugi to piecio miesieczny szczeniaczek-Heartie -serduszko .niko to milosc mojego zycia a Heartie to moj elekarstwo na moje chore serce stad i jego imie! szukasz maluszka yoreczka o jakiej hodowli mysisz jesli mozna zapytac?
Buziolki dla Tosi od moich chlopakow do tego dolancza szetland Silver! :D
MAMAMIKIWIKI _

29 marca 2008, 17:52

No właśnie jeszcze nie wiem z jakiej hodowli , ale mam na oku dwie :D
Restart z Wrocławia i jesze jedna z miejscowosci Domaszyn ( nie pamietam nazwy ) ale też koło Wrocławia , aktualnie nawet maja tam pięknego szczeniaka , ale ja jestem dopiero na etapie myślenia , wiec pewnie go sprzedadza :(
Nie szukam pieska na wystawy , bo z 2 małych dzieci to nawet nie miała bym kiedy i jak jechać :oops:
Więc mysle o tak zwanym " Pecie " :D

Pozdrawiam Basia :D

Ps . Znam super forum o Yorkach , jak chcesz to wpisz sobie w przeglądarkę
e yorki
bascha.p
Posty: 34
Rejestracja: 28 marca 2008, 11:41
Kontakt:

30 marca 2008, 00:07

Dziekuje za podanie forym o yoreczkch, chetnie tam zajrze ,choc mam swoje forum o wielu rasach a najwiecej yoreczkow. malutkie bo raczej nie ogolnie dostepne i na nim mamy wieleu milosnikow wrcz ludzi oszalalych na punkcie swoich pupili czy kotow czy psow.. ciesze sie ze rozgladzsz sie za kiloejnym yoreczkiem bo tych psow nie da sie nie kochac i ich nie miec wiecej..
Wsoiminasz o hodowli z Domaszyna czy to ta hodowla

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx?jesli to ta to bardzo polecam.
Nie wiem czy na tym forum mozna wklejac linki ,bo jestem dopiero kilka dni3 dokladnie i musze pocytac regulamin dokladniej.
w okolicach Wroclawia jest klka hodowli yoreczkow ale tez y=trzeba uwazac.. bo spotkalam sie z ogloszeniami w ktorych psy przebywaja w katastroficznych warunkach!
Mizianka dla Tosi! :D
MAMAMIKIWIKI _

01 kwietnia 2008, 08:57

Tak to jest ta hodowla , tylko tak jak pisałam teraz jestem na etapie zastanawiania , co u mnie długo trwa :D
No i ja bardziej szukam psiaka troszke tańszego ale nie wystawowego tylko takiego do kochania :D
Moja Tosia nie ma papierów i w sumie nie wiem czy sie nie skończy to tak że 2 też nie będzie miał :oops:
Bo jednak cena u nas gra rolę :oops:
Teraz rozglądam sie za jakimś pieskiem , ale to rozglądanie to pewnie potrwa do końca wakacji :D

Pozdrawiam Basia
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość