ZLE USUNIETY KLESZCZ

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

NOVA_62
Posty: 143
Rejestracja: 27 marca 2007, 20:07
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

22 czerwca 2007, 23:22

jesli zle usune kleszcza i reszta zostanie w ciele psa, a minal juz czas ok 2.5 tygodnia od zakropienia psa fripex-em, co stanie sie z reszta kleszcza w ciele psa.kilkanascie lat temu przy pierwszym moim psie zle usunelam kleszcza ,pojechalam do lecznicy, pani wet. stwierdzila ze szkoda psiaka ciac do kleszcz moze byc juz wszedzie ,nawet w watrobie, dostal psiak antybiotyk. obecny wet. mowi ze kleszcz sie nie przemieszcza w ciele psa,ze to nie ma znaczenia, wazne zeby kleszcz nie zarazil psa choroba. KOMU MAM WIERZYC?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 czerwca 2007, 23:28

z tą Panią doktor daj sobie spokój trzymaj się tego drugiego lekarza.
NOVA_62
Posty: 143
Rejestracja: 27 marca 2007, 20:07
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

22 czerwca 2007, 23:44

bardzo dziekuje panie doktorze. a tak na marginesie pani doktor pracuje w klinice wet w krakowie, a ten pan doktor w malej lecznicy w krakowie. nie to zloto co sie swieci,mowila mi zawsze babcia.
Awatar użytkownika
maxymi
Posty: 202
Rejestracja: 01 listopada 2006, 10:21
Lokalizacja: Kamień k. Chełma Lubelskiego
Kontakt:

23 czerwca 2007, 00:06

I tak trzymaj się rad baci :D
Just@

27 czerwca 2007, 18:40

Mam podobny problem...
Mojej suni/na to wygląda/również pod skórą pozostał aparat gębowy kleszcza. Od ukąszenia minął już ponad miesiąc jednakże zgrubienie zostało... A wydawało się, że wyszedł cały :/ Co z tym zrobić? Czy organizm małego pieska sam sobie z tym poradzi czy konieczna jednak będzie wizyta u vet'a?
NOVA_62
Posty: 143
Rejestracja: 27 marca 2007, 20:07
Lokalizacja: KRAKOW
Kontakt:

27 czerwca 2007, 23:19

A CZY WCZESNIEJ PIESEK MIAL WCIERANE JAKIES kropelki przeciw kleszcza? zazwyczaj dzialaja ok. 3 tygodni . bo jesli ukaszenie kleszcza nastapilo zaraz po zaaplikowaniu leku , to chyba nie ma sie czym martwic. a co do guzka po kleszczu ,moglas usunac calego kleszcza a gozek i tak bedzie.ponad miesiac temu wbil mi sie kleszcz ,usunelam calego, guzek i obrzek, taki maly rumien mam do dzis, przeszkadza , swedzi i piecze. psa zakrapiam , a sama lapie kleszcza za kleszczem spacerujac z moja psina.
Just@

28 czerwca 2007, 14:48

Tak, sunia regularnie jest spryskiwana FRONTLINEm. Tydzień temu znowu złapała te dwa paskudztwa, ale tym razem ranki ładnie się goją. Byłam dziś z tym u veta, stwierdził, że ta pozostałość to rzekomo "torbiel"... Może, ale nie musi samo zniknąć. Jeżeli jednak chciałabym to usunąć, konieczny jest zabieg pod narkozą :cry:. Przy tak małym psiaku jak york, narkoza to ostateczność :!:. Narazie poobserwuję, a nóż samo zniknie, chciałabym...
Gość

28 czerwca 2007, 16:09

ja tez poruszalam tem problem z moim lekarzem wet., uwaza ze jesli psiak jest spryskiwany to nie ma sie czym martwic. pozdrawiam.
Azalia

09 lipca 2007, 20:16

Moja sunia (owcz.niem.) też miała "torbiel" po kleszczu na koniuszku ucha, wyglądało to okropnie, jeden wet chciał usuwać, na szczęście poszłam do innego, no i wystarczyło smarować cierpliwie maścią Atecortin ok. 2 tyg. i nie ma śladu! pozdro :D
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

01 lipca 2022, 09:48

Witaj! ;)
Twój podopieczny złapał na spacerze kleszcza i chcesz go samodzielnie usunąć? Warto wiedzieć, że w niektórych wypadkach jest to możliwe i nie trzeba jechać do weterynarza. jednak należy zachować szczególną ostrożność i dokładność.
Zerknij na naszego bloga żeby zobaczyć, jak poprawnie usunąć kleszcza z ciała zwierzęcia - https://www.krakvet.pl/artykuly/jak-poz ... cza-z-psa/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość