zielona kupa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

06 stycznia 2007, 11:10

Mam pytanie: o czym moze swiadczyc ciemnozielona cuchnaca kupa z kłaczkami śluzu u 14 tyg. basseta? Przydarzyło się to dzisiaj po raz pierwszy i jestem tym zaniepokojona. Poza kupą psiak jest zywotny, ma wrecz nieposkromiony apetyt, co również widac na spacerze niestety, gdyz wciaga wszystko co nadaje sie (jego zdaniem :wink: ) do jedzenia (oczywiscie tylko wtedy, gdy nie uda mi sie z pyska mu wyciagnac). Piesek je karmę Bono junior - do takiej przyzwyczajony był u hodowcy, ale wlasnie zamowilam mu Royala Maxi Babydog, poniewaz kupy ktore robil do tej pory budzą nasze watpliwosci - kupy są obfite, bardzo brzydko i intesywnie pachna i naszym zdaniem robi je zbyt czesto 5-7 razy na dobe. Mam pytanie do doswiadczonych psiarzy lub lekarza - czy dobrze rozumujemy, że te kupy i przede wszystkim ich czestotliwosc nie jest normalna, czy moze jednak przesadzamy?
Bede wdzieczna za kazda odpowiedz! Kasia
Gość

06 stycznia 2007, 11:58

Podepnę się pod temat. Mamy dokładnie to samo, ale po karmie Royal Canin Giant Babydog. Też średnio 6 dużych, intensywnie i brzydko pachnących kup/dobę, do tego pies dość intensywnie gubi sierść. Obojętne czy dostaje RC Giant Babydog Veterinary czy RC Giant Babydog Ultra Sensible. Czy to może świadczyć o problemach z przyswajalnością karmy i należałoby szybko zastanowić się nad jej zmianą?
Bencia
Posty: 30
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 23:27

10 stycznia 2007, 22:15

Szczeniak może robic kupę 5-6 razy, poniewaz przeciętnie tyle razy na poczatku jest karmiony - to tak jak małe dziecko - kupa po karmieniu.
Jeśli chodzi o objetość to trudno to okreslić na odległość - tym niemniej zasada jest taka - im gorsza karma tym proponowane dawki żywieniowe na ogół są większe i kupy obfitsze. Ważna jest ich konsystencja - czy nie sa zbyt luźne?
Jeśli zmieniamy karme pamiętajmy aby przechodzić na nową karme stopniowo - do starej dorzucać coraz większe ilości nowej - inaczej może to sie skończyć rozwolnieniem.
Powodzenia :wink:
Bencia
Posty: 30
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 23:27

10 stycznia 2007, 22:19

Jeszcze jedno - pies o tej porze może gubić duze ilości sierści zwłaszcza jesli jest w domu gdzie jest ciepło - natura mówi jest zima - futro bedzie gęściejsze - natomiast otoczenia i jego temperatura robia swoje. Nie wiem jakiej rasy jest pies, ale ważne aby go regularnie wyczesywać aby sierść była przewietrzana - wtedy nie będzie problemów skórnych.
Gość

11 stycznia 2007, 08:38

Szczeniak karmiony jest 3 razy dziennie, a kup jest średnio 6.
Bencia
Posty: 30
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 23:27

14 stycznia 2007, 17:10

Jeśli kupy nie sa luźne, nic nie dzieje się wokół gruczołów odbytowych, a pies jest wesoły uważam, że nie ma co panikować. 5 - 6 kup to nie aż tak wiele dla psa karmionego karma. Kolor zielonkawy może być po karmie.
Prosze podzielic się swoimi watpliwościami przy najblizszej wizycie kontrolnej lub na szczepieniu - u veta.
Popdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 stycznia 2007, 17:54

pachnie mi to niewielkim enteritis, jeszcze jak pies jest chodzącym odkurzaczem to na 100 %. Ja zawsze podaję w takich przypadkach lakcid 3 dni i powinno ustąpić. Jeśli w ciągu doby nie ma poprawy to kierunek gabinet. Jeśli to się zaś dzieje przy zmianie żywienia tzn., że coś psiuni ta karma nie pasuje albo skład tej karmy nie pasuje do składu etykiety tzn. źle przechowywana , źle składowana itp.
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

15 kwietnia 2022, 18:48

Cześć!
Jeśli zauważasz u swojego psa jakieś niepokojące symptomy, nie wiesz z czego mogą wynikać koniecznie udaj się do weterynarza. Taka wizyta pozwoli Ci zlokalizować źródło problemu.
Jednak pamiętaj, wizyta w klinice weterynaryjnej może powodować wiele stresu. Zajrzyj na naszego bloga i dowiedz się, jak niwelować skutki stresu u psa.
https://www.krakvet.pl/artykuly/pupil-u ... w-i-kotow/

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość