Pies kuleje na prawą, tylną łapę.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Miclop
Posty: 1
Rejestracja: 28 stycznia 2012, 20:28

28 stycznia 2012, 20:42

Witam

Posiadam 6-letniego yorka. Do tej pory nie było z nim żadnych problemów związanych z kuleniem, złamaniami itd. Parę dni temu zauważyłem, że piesek kuleje na prawą, tylną łapę. Udałem się natychmiast do weterynarza, ten jednak zapewnił mnie, że wszystko jest w porządku. Jednak pies cały czas kulał, w ogóle nie mógł podczas chodzenie postawić łapy na podłożu. Ponownie udałem się do weterynarza(innego) i ten przepisał tabletki o nazwie Scanodyl. Po 2 dniach podawania tabletek zauważyłem pewną poprawę w poruszaniu się psa. Podczas chodzenia stawia łapę na podłoże, jednak kuleje na nią przy tym śmiesznie kręcąc tylną częścią ciała. W poniedziałek udaję się na prześwietlenie aby zobaczyć co nie tak jest z jego łapką. Dodam również, że ograniczyłem do minimum ruch zwierzaka, nie pozwalam mu skakać z fotela na podłogę, nie schodzi/wchodzi po schodach, robię krótkie spacery, aby tylko się załatwił. Pies ogólnie jest dalej energiczny, próbuje biegać, kopać w ziemi jednak jego chora łapka mu na to nie pozwala. Chciałbym się dowiedzieć czy te objawy wskazują na zwichnięcie rzepki, czy są skierowane bardziej w kierunku zwyrodnienia stawów i niezbędna będzie operacja.

Pozdrawiam.
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

28 stycznia 2012, 21:34

myślę, że nie ma co gdybać przed wykonaniem prześwietlenia:)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

30 stycznia 2012, 00:07

musisz zrobić solidne badania , my możemy tylko kibicować a domysły zostawmy na boku.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość