Problemy z tylną łapą u Labradorki

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

joanka_21
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 22:53

15 stycznia 2012, 23:17

Witam serdecznie. Moja suczka, 5 - cio letnia labradorka ma problem z tylną łapką. Wczoraj zaczęła utykać na prawą tylną łapę, a dokładnie po dłuższym leżeniu ma problem z postawieniem jej na podłożu, lekko na nią utyka i łapa jest taka " "niewładna" ciągnie przy wstawaniu, lecz po rozruszaniu się i na spacerach pies chodzi i biega normalnie. Nie zauważyłam aby było to spowodowane jakimś urazem, chociaż też nie mogę tego wykluczyć. Nie wiem czym mogłoby to być spowodowane i jak temu zaradzić.Jutro wybieram się do Weterynarza.
Proszę również o poradę co do żywienia suni, w celu wzmocnienia kości i stawów, oraz może propozycje jakiś dobrych preparatów witaminowych, ale takich naprawdę sprawdzonych i skutecznych. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

16 stycznia 2012, 23:43

podstawa to bardzo dokładne badanie prtopedyczne podpatre badaniami dodatkowymi jak np. Rtg . Nikt Ci nie powie co dolega Twojemu psu , może to być wiele przyczyn i dopiero po ich ustaleniu zmieniaj czy też uzupełniaj karmę jak bedzisz wiedzieć co dolega psu.
joanka_21
Posty: 2
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 22:53

17 stycznia 2012, 10:37

Witam ponownie i dziękuję za odpowiedź.Łapa już jest w porządku, ale i tak byłam z sunią u weterynarza,który polecił mi środek Arthroflekx, ale zastanawiam się jeszcze nad jednym Arthroscan Plus, proszę mi doradzić, który jest skuteczniejszy, lub zaproponować jakiś inny. Chodzi mi o podawanie leku w celu profilaktycznym, gdyż z tego co zaobserwowałam i po konsultacji u wet problemy te mogły być spowodowane przeciążeniem łapy poprzez zbyt intensywne spacery i zabawę z patykiem, które miały miejsce, dopóki jest dobrze wolałabym na razie poprzestać na podawaniu leku, a w razie nawrotu kulawizny wykonam wszystkie odpowiednie badania.
Mam jeszcze jedno pyt, czy można podawać psu leki przeznaczone dla człowieka o podobnym składzie, jeśli tak to jakie najlepiej?.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

17 stycznia 2012, 20:44

oba preparaty podobnie działają można podawać także ludzkie . Ale jeśli masz już jakiś sprawdzony to go podawaj , bo cenowo te preparaty nie odbiegaja cena od ludzkich.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość