DRAPIE SIE I DRAPIE...:(

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Agniecha
Posty: 9
Rejestracja: 20 września 2005, 16:08

20 września 2005, 16:14

Witam,
mam mała beagle'icę ktora własnie kończy 4 miesiące. Jest energiczna i pełna werwy. Tyle ze sie drapie...w zasadzie od poczatku kiedy ja mam. Mnie by to nawet nie przeszkadzalo, ale na jednym boku ma juz przeswity (takie mini sitko, ktore widac pod swiatlo). Weterynmarzy przerobilam juz paru - niby ze od uszu, ale wiekszosc stwierdzila ze alergia. Pies jest na suchej karmie - byla na Acanie, zmienilismy na Hill'sa. I zaczely sie problemy zoladkowe - rozwolnienie i takie tam. Teraz kupuje juz 3 karme royala na trawienie i siersc dla szczeniakow.
I wszystko pieknie - tylko czy ja aby na pewno dobrze robie?

Pozdrawiam
Aga[/b]
Awatar użytkownika
patrilla
Posty: 299
Rejestracja: 19 września 2005, 20:53
Lokalizacja: Toruń

20 września 2005, 16:46

przede wszystkim trzeba wykluczyć chorobe skóry poproś weta o pobranie zeskrobin i sprawdzeni czy to np nie grzyby, gronkowiec lub nuzeniec. Czy oprócz karmy dajesz mu cos jeszcze moze jest przebiałkowany - objaw to drapanie ...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 września 2005, 23:30

Podpisuje się pod Patrillą poza PRZEBIAŁKOWANIEM znajdź taki wątek i nie używajcie tego teminu. Jest błędny.
Awatar użytkownika
Beati
Posty: 22
Rejestracja: 26 lipca 2006, 18:57
Lokalizacja: kraków

26 lipca 2006, 22:24

[quote="Agniecha"]Witam,
mam mała beagle'icę ktora własnie kończy 4 miesiące. Jest energiczna i pełna werwy. Tyle ze sie drapie...w zasadzie od poczatku kiedy ja mam. Mnie by to nawet nie przeszkadzalo, ale na jednym boku ma juz przeswity (takie mini sitko, ktore widac pod swiatlo). Weterynmarzy przerobilam juz paru - niby ze od uszu, ale wiekszosc stwierdzila ze alergia. Pies jest na suchej karmie - byla na Acanie, zmienilismy na Hill'sa. I zaczely sie problemy zoladkowe - rozwolnienie i takie tam. Teraz kupuje juz 3 karme royala na trawienie i siersc dla szczeniakow.
I wszystko pieknie - tylko czy ja aby na pewno dobrze robie?

Pozdrawiam
Aga[/b][/quote]

Witam ja mam również beagla, 2 mies. łaciaty drań. Problem jest podobny. Odkąd go mamy drapie się. Weterynarz go oglądał i wykluczył pchły, o innych chorobach skórnych nic nie wspominał (zrobię testy) lecz jednoznacznie stwierdził, że to alergia (ropienie oczu + ciemna wydzielina z uszu, no i to drapanie ...). Był na Acanie, teraz też chyba instynktownie przeszliśmy na karmę Royala. Mam pytanie. Po jakim czasie objawy (po zmianie karmy) złagodziły się czy zniknęły u Was no i jaka to karma? My mamy tą junior dla psów średnich. Ta dla alergików jest dla psów od ukończenia roku życia (tak przeczytałam). Pozdrawiamy łaciato :)
Awatar użytkownika
aglo
Posty: 288
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 12:10
Lokalizacja: Wieś

28 lipca 2006, 09:37

Mój Biscuit ma alergię pokarmową, nie toleruje białka z kurczaka. Najlepsza w tym przypadku jest dieta eliminacyjna, czyli przejść na białko, którego pies nigdy wcześniej nie dostawał. Po 6 tyg. jeśli ustanie drapanie i inne objawy można podać dany pokarm, który pies dostawał wcześniej, jeśli wrócą objawy znaczy, że pies jest uczulony na ten rodzaj białka (lub coś innego) i tak dalej i dalej.
Ja mojego karmię obecnie Acana Lamb & Rice. Zniknęły mu biegunki, wymioty, swędzenie ciągłe zapalnie spojówek i uszu.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość