Preparat na pchly w sprayu.

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

10 lipca 2006, 14:48

Chciałam zapytac co ile mogę psikać 6-miesiecznego psiaka sprayem na pchły i kleszcze?
Niestety po użyciu Frontline od razu złapał kleszcza a teraz doszły pchełki :roll: a minął zaledwie miesiac od wcierania preparatu,Dzisiaj popstykałam psa i legowisko. Czy jeśli pchły się nie poddadzą, to mogę spróbowac znowu?
Mam jeszcze jedno pytanie? Pies śpi z nami w łóżku? Czy powinnam go odizolować na jakiś czas?
:cry:
Awatar użytkownika
leda
Posty: 45
Rejestracja: 23 czerwca 2006, 13:40
Lokalizacja: Świętochłowice

10 lipca 2006, 18:44

nie wiem jak teraz to wygląda ale ładnych kilkanascie lat temu nawet nie było preparatów na pchły i kleszcze dla szczeniaków,ja w tym czasie tez miałam z tym problem wiec co jakis czas trzeba było wybierać je ręcznie i czesto prać legowisko w wysokich temperaturach ale teraz wszystko poszło do przodu więc może już coś jest na większości srodków pisze nie stosować u szczeniąt
Gość

10 lipca 2006, 21:08

Na tym pisze, że mozna od 3-go miesiaca.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

11 lipca 2006, 00:25

albo źle aplikujesz ten preparat , że tak krótko działa, albo pies ma pecha. Pamiętajcie, że frontline to preparat bujczy czyli musi złapać "gościa" aby on na nim zdechł. Odstraszający jest np. Advantix.
Gość

12 lipca 2006, 10:44

Frontline stosowałam profilaktycznie ale niestety sie nie powiodło. Ten spray , który mam teraz jest trochę z nizszej półki i nie wiem jak czesto moge go uzywac w razie czego.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

15 lipca 2006, 17:17

trzeba przeczytać na ulotce
Gość

18 lipca 2006, 16:15

Ja stosuję FipRex i jestem bardzo zadowolona. stosuję go już 3 miesiące a kleszcza ani jednego. Nawet gdy mój pies bawił się z zapchloną sunią to nie złapał pcheł. ( niestety dopiero potem zaówarzyłam, że sunia ma pchły, jak to bywa na wsi )
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość