Dolfos ARTHRO HA na stawy ,sprawdzony skład i działanie!

Dyskuje na temat prawidłowego żywienia psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

06 października 2011, 16:23

Tak wychodzi 800 szt tabletek(+-) Arthro ha ma nowocześniejszy skłąd z kwasem hialuronowym, skuteczność powina być wyższa w przypadku Arthro ha.
Grzegorz1971
Posty: 26
Rejestracja: 13 października 2011, 12:30
Lokalizacja: Elbląg

16 października 2011, 20:52

Od dwóch tygodni stosuje Veto Skin polecił mi weterynarz , jest super po tygodniu stosowania sierść mięciutka , pies się przestał drapać ,sierść mniej wypada. Mam pytanie czy mogę stosować równocześnie z Artro Ha który podaje od kilku dni. Pies ma bardziej luźny stolec . Podaje to w kuleczkach dobrej jakości pasztetu bo inaczej pies nie chce
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

16 października 2011, 21:00

Nie znam żadnego prepartu po którym po tygodniu stosowania sierść się poprawia,możesz napisać skład veto skin.
Grzegorz1971
Posty: 26
Rejestracja: 13 października 2011, 12:30
Lokalizacja: Elbląg

16 października 2011, 21:09

Uwierz mi sierść mięciutka, od 8 tygodni wcześniej dodaje oliwę może efekt się skumulował
Zawartość w jednej tabletce wg,ulotki producenta
Olej rybi (jako źródło kwasów tłuszczowych omega-3) 145 mg
Olej z ogórecznika tłoczony na zimno
(jako źródło kwasów tłuszczowych omega-6) 145 mg
Cynk 8 mg
Witamina B1 0,23 mg
Witamina B2 0,575 mg
Witamina B6 0,253 mg
Witamina B12 5,75 μg
Biotyna 1,15 mg
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

17 października 2011, 11:38

Teraz Ci wierzę jak dodałeś ,że podajesz psu od 8 tygodni oliwę i tabletki na sierść od tygodnia to wszystko zaczyna się układać w całość :)
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

14 listopada 2011, 10:50

Zamierzam zamienić tabletki arthrofos na arthroHa, ale chciałbym je połączyć z arthrodol, można je łączyć?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

14 listopada 2011, 21:40

Teoretycznie tak,natomiast jest jeden składnik który się dubluje w obydwu preparatach to MSM (metylosulfonylometan)
Nigdzie nie ma podanej czystości tego składnika(zależy od tego przyswajanie)na ogól w drozszych preparatch czystość MSM jest na poziomie 99,9% ale tu nie wiem?
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

15 listopada 2011, 08:06

Więc bezpieczniej będzie jednak połączyć arthrofos +arthrodol. Taki zestaw wykorzystam na wiosnę, bo pies przed dwoma tygodniami skończył suplementację arthrofosem, więc teraz chciałbym zamienić na coś mocniejszego, zimą stawy mogą bardziej dokuczać. Mogę podawać najpierw przez miesiąc arthrodol, a potem przez kolejne 2,3 miesiące arthroHa? W przypadku gdy będę już łączyć ze sobą arthrodol i arthrofos, jakie dawki powinno się stosować? łącznie 4 tabletki, po 2 z każdego rodzaju? Z ddrugiej strony myślałem też o kupnie INFLAMEX. Przeczytałem o nim wiele pochlebnych opinii i dla mojej seniorki może to być dobra alternatywa :D
asia32
Posty: 74
Rejestracja: 13 listopada 2011, 12:54

15 listopada 2011, 10:17

tracershy pisze:Więc bezpieczniej będzie jednak połączyć arthrofos +arthrodol. Taki zestaw wykorzystam na wiosnę, bo pies przed dwoma tygodniami skończył suplementację arthrofosem, więc teraz chciałbym zamienić na coś mocniejszego, zimą stawy mogą bardziej dokuczać. Mogę podawać najpierw przez miesiąc arthrodol, a potem przez kolejne 2,3 miesiące arthroHa? W przypadku gdy będę już łączyć ze sobą arthrodol i arthrofos, jakie dawki powinno się stosować? łącznie 4 tabletki, po 2 z każdego rodzaju? Z ddrugiej strony myślałem też o kupnie INFLAMEX. Przeczytałem o nim wiele pochlebnych opinii i dla mojej seniorki może to być dobra alternatywa :D
Mam dokładnie ten sam problem. Tyle, że moja 13-latka bierze Arthrofos od ok. 4 lat. Teraz to będzie już ostatnie opakowanie, do którego od dzisiaj dołączam ArthroDol. Potem zamierzam dawać Arthro Ha + Inflamex (w wersji Ache Less;).

Wciąż jednak nurtuje mnie pytanie, czy Arthrofos można podawać z ArthroDolem w jednym pakiecie, czy np. zrobić jakiś odstęp: godzinkę albo dwie.

Acha, i moja seniorka waży 27 kg, i weterynarz kazał brać 2 tabletki Arthrofosu dziennie (1 rano i 1 wieczorem). Wydaje mi się, że to nie jest za dużo, ponieważ gdyby brała tylko jedną, to chyba w ogóle nie byłoby efektu. Co prawda nie kuleje, ale ma problem, np. żeby wstać z posłania. Natomiast wieczorami trochę "marudzi" i popiskuje, sądzę że mogą boleć ją stawy.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

15 listopada 2011, 11:16

asia32 pisze:
tracershy pisze:Więc bezpieczniej będzie jednak połączyć arthrofos +arthrodol. Taki zestaw wykorzystam na wiosnę, bo pies przed dwoma tygodniami skończył suplementację arthrofosem, więc teraz chciałbym zamienić na coś mocniejszego, zimą stawy mogą bardziej dokuczać. Mogę podawać najpierw przez miesiąc arthrodol, a potem przez kolejne 2,3 miesiące arthroHa? W przypadku gdy będę już łączyć ze sobą arthrodol i arthrofos, jakie dawki powinno się stosować? łącznie 4 tabletki, po 2 z każdego rodzaju? Z ddrugiej strony myślałem też o kupnie INFLAMEX. Przeczytałem o nim wiele pochlebnych opinii i dla mojej seniorki może to być dobra alternatywa :D
Mam dokładnie ten sam problem. Tyle, że moja 13-latka bierze Arthrofos od ok. 4 lat. Teraz to będzie już ostatnie opakowanie, do którego od dzisiaj dołączam ArthroDol. Potem zamierzam dawać Arthro Ha + Inflamex (w wersji Ache Less;).

Wciąż jednak nurtuje mnie pytanie, czy Arthrofos można podawać z ArthroDolem w jednym pakiecie, czy np. zrobić jakiś odstęp: godzinkę albo dwie.

Acha, i moja seniorka waży 27 kg, i weterynarz kazał brać 2 tabletki Arthrofosu dziennie (1 rano i 1 wieczorem). Wydaje mi się, że to nie jest za dużo, ponieważ gdyby brała tylko jedną, to chyba w ogóle nie byłoby efektu. Co prawda nie kuleje, ale ma problem, np. żeby wstać z posłania. Natomiast wieczorami trochę "marudzi" i popiskuje, sądzę że mogą boleć ją stawy.

Moja psina waży mniej więcej tyle samo. Zastanawiam jak dawać tabletki, jeśli miałbym łączyć arthrofos+arthrodol. 2 tabletki arthrofos rano i 2 arthrodol wieczorem? Teraz przez miesiąc będzie brała 2 tabletki samego arthrodolu, bo już wczoraj kupiłem 2 opakowania,a z arthrofosu narazie zrezygnuję, bo brała je 3 miesiące, wrócimy do niego wiosną.Po miesiącu przejdzie na arthro Ha + Inflamex. Jeśli teraz będę jej podawać sam arthrodol to raz dziennie 2 tabletki czy 2 razy po 1?
asia32
Posty: 74
Rejestracja: 13 listopada 2011, 12:54

15 listopada 2011, 11:30

Wiesz co, ja daję Arthrofos rano 1 tabletkę i wieczorem drugą tabletkę. Tak kazał wet. Ale może można razem, tego nie wiem.
Wydaje mi się, że oprócz ArthroDolu możesz dawać nadal Arthrofos, zwłaszcza teraz, jak jest zimno i psie stawy gorzej to znoszą.
Mój wet w ogóle nie kazał robić przerw z Arthrofosem i moja sunia bierze go już chyba 4 lata! :shock: Dopiero na tym forum Robert mnie uświadomił, że należy zrobić przerwę. Więc jak będziesz podawał nadal Arthrofos + ArthroDol, to na pewno krzywdy psiakowi nie wyrządzisz, a obydwa preparaty będą się uzupełniać. Potem, jak skończysz opakowania, to zmienisz na coś innego np. Arthro HA + Inflamex. Ja właśnie zamierzam tak zrobić (na podstawie tego, co tu wyczytałam na forum).
asia32
Posty: 74
Rejestracja: 13 listopada 2011, 12:54

15 listopada 2011, 11:35

Teraz doczytałam, że zamierzasz się przerzucić na Arthro HA + Inflamex.
Co do ArthroDolu to też się zastanawiam jak go podawać. Zapytam dzisiaj weta, u którego go zamówiłam, ale obawiam się, że on nie będzie wiedział, bo on nawet nie miał pojęcia o istnieniu tego preparatu :shock:
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

15 listopada 2011, 13:27

Już Wam odpowiadam.
Dobrze jest podawać tabletki na stawy w dawkach podzielonych rano i wieczorem.Mozna podawać Arthrodol 1 tabletka z Arthrofosem i wieczorem drugi taki sam zestaw.
Tylko nie podawajcie Inflamexu(Ache less)z Arthrodolem bo czarci pazur(diabelski szpon)występuje w jednym i drugim preparacie.
tracershy
Posty: 442
Rejestracja: 31 lipca 2011, 10:58

15 listopada 2011, 15:30

Tak, tak, dlatego Inflamex zacznę podawać dopiero za miesiąc jak skończę opakowania arthrodolu. Muszę dokupić jeszcze jedno opakowanie arthrofos, bo w zeszłym tygodniu kupiłem arthro Ha, ale tabletki poczekają miesiąc 8)
Panie Robercie pańskie rady są bezcenne :D
asia32
Posty: 74
Rejestracja: 13 listopada 2011, 12:54

15 listopada 2011, 15:48

Robert A. pisze:Już Wam odpowiadam.
Dobrze jest podawać tabletki na stawy w dawkach podzielonych rano i wieczorem.Mozna podawać Arthrodol 1 tabletka z Arthrofosem i wieczorem drugi taki sam zestaw.
Tak, wet powiedział dokładnie to samo. Można obydwa preparaty podawać razem.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość