Od początku ...

Dyskusje o psiej tresurze.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ozierek
Posty: 2
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:07

17 września 2011, 11:52

Mój pies ma 11 miesiecy i w nocy sika na dywan Jak mam go oduczyć. Zawsze wychodzi o 22 a rano ok. 7 ale i tak znajduje mokre slady na dywanie. Co mam robić ? Możed popełnilłam bład poniewaz na poczatku miala dywanik malutki do siusiania ale on z czasem zniknąl i teraz sika na duzy ... Proszę o pomoc. Co zrobilam nie tak i co mam teraz zrobić aby Berta nie sikala w domu ? Mamy podwórko wiec wytchodze z na i lata po calym ale i tak w wnocsy skia . Didam jeszcze ze jak bylismy na kwaterze to spala ze mna w lozku i nie sikala na dywany w domu spi sama w poslaniu na dole i sika. przepraszam jesli taki temat juz byl ;) i z góry dzięki ;*
SleepingSun
Posty: 3463
Rejestracja: 28 stycznia 2011, 23:19

17 września 2011, 12:16

jeśli się da to ściągnąć dywan. Jeśli nie to psa trzeba od dywanu odizolować, np. zamykając w pokoju bez dywanu, albo w klatce. Możesz też spróbować wyjść z psem koło 1 w nocy dodatkowo i zobaczyć czy wtedy wytrzyma, bo może to być spowodowane jakimś schorzeniem ze strony układu moczowego.
ozierek
Posty: 2
Rejestracja: 13 sierpnia 2011, 18:07

17 września 2011, 13:15

Ok dzieki sprobuje wszystkiego, ale prosze tez o inne odpowiedzi ;)
Piuma
Posty: 99
Rejestracja: 07 sierpnia 2011, 18:51

17 września 2011, 15:05

Najprędzej to wynik bledy wychowawczego. Nie uczy się psa sikac na dywanik tylko na gazety w razie potrzeby.
Duzy dywan musisz zdjąc do momentu zaprzestania przez psa sikania w nocy . Potem porzadniwe dywan wyprac i spryskac odstraszaczem.
Louhans
Posty: 349
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 19:22

18 września 2011, 13:22

Podpisuję się pod tym co Piuma napisała. Zabrać dywan, odczekac trochę ażprzestanie w nocy sikać (w tym wieku już nie powinna), przed ponownym położeniem dywanu porządnie wyprać aby pozbyć się całego zapachu psiego moczu do którego on będzie wracac. Odstraszacz też jest pomocny :)
I karcić głosem jeśli zobaczysz ją sikająca na dywan (ale tylko w trakcie czynności nigdy po).
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość