Łupież u psa

Dyskusje o pielęgnacji psów.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Łupież u psa

Postautor: Grzegorz1971 » 26 maja 2012, 12:01

Moja sunia ma łupież tzn po czesaniu szczotką jest biały tłusty osad brała Veto Skin po pierwszym opakowaniu przeszło ale teraz nic to nie pomaga, co mam zrobić chodzi mi o jakieś środki wewnętrzne bo kąpanie psa jest kłopotliwe, proszę o pomoc
Grzegorz1971

Re: Łupież u psa

Postautor: jolantat » 27 maja 2012, 22:40

Wewnętrznie spróbuj kropelki Efa olie, ale dobrze byłoby też wykąpać psa w leczniczym płynie o nazwie Sebovet dry nam to pomogło, a teraz poleciliśmy znajomej której suczka ma uporczywy przewlekły łupież i po jednej kąpieli suka całą noc spokojnie przespała i sierść już inaczej wyglada. Teraz kurację trzeba powtórzyc kilka razy aby całkowicie pies był wyleczony, dodam że znajoma kropli jeszcze nie kupiła, a efekt jest zdumiewający. A mogę wiedzieć w czym kąpiesz swojego psa ? Czasem nieodpowiednie środki myjące też powodują łupież jak również dieta pozbawiona odpowiednich składników.
Pozdrawiam
Jolanta T
Awatar użytkownika
jolantat

Postautor: SleepingSun » 28 maja 2012, 06:51

Sebovet jest dobry ale trzeba wybrać odpowiedni rodzaj. Są dwa na łupież suchy (dry) i tłusty (clean) stosowanie nieodpowiedniego spowoduje nasilenie się łupieżu. Więc trzeba na to uważać. Jeśli sierść jest tłusta, ma nieprzyjemny zapach to clean, a jeśli sucha i łuszcząca się to dry
Siedem mostów, siedem ran - tak po prostu staniesz tam...
SleepingSun

Postautor: jolantat » 28 maja 2012, 07:25

Oczywiście, że tak ja podałam przykład na moim psie, który miał znikomą ilość suchego łupieżu, a każdy właściciel na podstawie obserwacji własnego pupila moze stwierdzić jakie są objawy i dobrać odpowiedni rodzaj. Natomiast krople są bardzo skuteczne choć efekt widać dopiero po dwóch tygodniach. Mój pies już problemu nie ma.
Pozdrawiam
Jolanta T
Awatar użytkownika
jolantat

Postautor: Grzegorz1971 » 28 maja 2012, 08:30

Byłem u weterynarza i polecił mi olej lniany spróbuje a jeśli to nie pomoże kupie Efa olie
Grzegorz1971

Postautor: jolantat » 28 maja 2012, 12:11

Olej lniany też jest dobry, ale raczej profilaktycznie, efa olie jest najlepsze, a na drugim miejscu postawiłabym jeszcze gammolen. A jeśli chodzi o olej lniany to od veta czy normalnie w sklepie kupisz ? Myślałam o oleju lnianym jako o profilaktyce bo mam psa długowłosego.
Pozdrawiam
Jolanta T
Awatar użytkownika
jolantat

Postautor: Grzegorz1971 » 28 maja 2012, 16:43

Kupie w aptece ponieważ olej lniany żeby nie stracił swoich właściwości musi być transportowany i przechowywany w lodówce
Grzegorz1971

Postautor: misiowata » 14 sierpnia 2013, 20:53

Łupież może byc oznaka choroby np tarczycy. Albo po prostu może psa za często myjesz zbyt częste mycie psa powoduje ze skóra sie wysusza i pies zaczyna sie drapać i może tez sobie poranić skórę, moze tez ma zle dobrany szampon który podrażnia mu skore ja wysusza albo jest na coś uczulony np na karmę.
Zmień mu karmę jesli wykluczasz częste mycie i ten szampon, a jeśli po zmianie karmy mu nie przejdzie to przejdź sie do weta.
misiowata

Postautor: melania22 » 04 września 2013, 21:00

Pies mojej sąsiadki ma też łupież. Weterynarz powiedział, że to być może od pasożytów i trzeba odrobaczyć psa i czekać na efekty. Później stosować maści
melania22

Postautor: ludzikowa » 14 września 2013, 15:50

U nas było podobnie. O maści nie było mowy, tylko podawano podskórnie w zastrzykach antybiotyki i lekarstwa przeciwgrzybicze. Podziałało.
ludzikowa

Postautor: zarazja » 07 grudnia 2013, 18:03

Na łupież pomagają też tabletki z drożdży piwnych (są dostępne specjalne suplementy dla psów lub zwykłe drożdże browarnicze, ale one to wyższa szkoła jazdy ze względu na dawkowanie). Niemniej jednak suplementacja bez podstawowych badań to droga na skróty bez określenia rzeczywistej istoty problemu zwierzaka.

U mojego sznaucera olbrzyma, z którego się sypał suchy drobny łupież pomogła radykalna zmiana diety (z suchej karmy z jagnięciną lub typu energy na BARF). To chyba kwestia osobniczych "upodobań" organizmu psa, bo na tej samej suchej karmie moja stara kaukazica miała piękną, czystą skórę, mimo wielkiego i często niezbyt suchego i czystego futra. U niej na BARFie w tej kwestii nic się nie zmieniło.

Generalnie jeśli pies jest zdrowy, to własnie w żarełku upatrywałabym problemu ze skórą. Np. nadmiar białka (nadmiar w stosunku do zapotrzebowania konkretnego osobnika) w diecie może powodować łupież, swędzenie, nieprzyjemny zapach i wygląd sierści.

O kosmetykach się nie wypowiem, bo nie stosuję, nie kąpię psów - strzygę moje potwory "na brudasa" :twisted: ale pewnie źle dobrany szampon może również wywołać efekt łupieżu, choć wg mnie nie powinien on być przewlekły i na chłopski rozum powinien zniknąć gdy pies odbuduję po kąpieli swoją naturalną "powłokę".
Pies, wierny przyjaciel, niczym niezrażony
Pierwszy przywita, pierwszy do obrony,
którego serce jeno własnością jest biednych,
żył, walczył, dychał dla nas tylko jednych.
A pies już przestał służyć człowieka potrzebie,
Ten mu odmawia i przytułku w niebie!
Awatar użytkownika
zarazja

Postautor: zwierzozwierz » 16 grudnia 2013, 18:23

O metodzie drożdżowej też słyszelismy,
choć (odpukać) nigdy do tej pory nie był nam potrzebny żaden czynnik zwalczający łupież, bo takiego na psach ani na kocie jeszcze (odpukać) nie zdarzyło nam się znaleźć.
Hej przygodo!:)
zwierzozwierz

Postautor: Kasix1987 » 28 kwietnia 2014, 21:51

Jaki preparat polecacie na psi łupież?
Kasix1987

Postautor: Jarek » 17 maja 2014, 19:19

a jaki ma łupież , bo jest ich kilka rodzajów i mogą być pierwotne i wtórne.
Lekarz weterynarii Jarosław Orzeł - specjalista chorób psów i kotów, specjalista chirurg.
tel. 501-420-620

http://www.krakvet.pl - najtańszy sklep zoologiczny
http://www,krakvet.eu
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii

Postautor: powerpuff.1992 » 23 maja 2014, 12:47

Sebovet jest skuteczny, tylko trzeba zwrócić uwagę czy kupisz dry czy clean, jeśli zły dopasujesz objawy nasilą się.
powerpuff.1992

Wróć do Pielęgnacja