Ropa w zębie u kota

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Kicius
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2009, 11:38

11 maja 2009, 22:24

Witam Państwa serdecznie!

Mój kotek ma już 13 lat. Zawsze wyglądał na zdrowego, ale od niedawna zaniepokoiła mnie pewna sprawa.
Otóż Kiciuś już prawie nie ma zębów. Zdarza mu się, że z buzi leci mu ślinka. Ale od jakiegoś czasu wydziela mu się z ust jakaś ropa. Przynajmniej tak to wygląda. I do tego ma okropny zapach. Wiem też, że kotek ma w buzi bardzo brzydkiego zęba z tyłu. Nigdy go dobrze nie widziałam, natomiast w ułamkach sekund ten ząbek wygląda jakoś dziwnie. Pod buzią na brodzie (tuż pod owym zębem) czuję jakby mały guzek.
Mam wrażenie, że ta gęsta ślinka wyglądająca jak białko od jajka, to ropa, która wydobywa się z chorego zęba i stąd ten guzek pod buzią.
Takie są moje podejrzenia.

Bardzo proszę eksperta o wypowiedź. Chcę iść z kotkiem do weterynarza, ale boję się, że jeśli dostanie jakąś narkozę to się nie wybudzi. Poza tym kotek nie może podróżować i musiałaby być to wizyta domowa.
Czy weterynarz w warunkach domowych mógłby wyleczyć mojego kotka? Jakie są koszta takiego zabiegu i jak to wszystko przebiega?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

12 maja 2009, 21:41

w warunkach domowych prawdopodobnie da się zaleczyć tego zęba, ale pradopodobnie ząb jest do usunięcia. Najlepiej pokaż pierwsze zęba lekarzowi aby go widział przed leczeniem a potem po leczeniu. Co do narkozy jeśli ktoś zrobi fachowo to nie masz się czego martwić.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość