problem z pecherzem prosze o pomoc

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

dzesa15
Posty: 6
Rejestracja: 18 marca 2009, 20:29
Kontakt:

18 marca 2009, 21:06

moja sunia 10 letnia bokserka zaczela plamic krwista wydzielina cieczka skonczyla jej sie na poczatku stycznia wiec napewno nie jest to kolejna, weterynarz zrobil usg badanie moczu i krwi i stwierdzil problem z pecherzem /macica jest czysta i bez zmian/. Sunia dostaje od 6 dni enrobioflox i furagin ale mam wrazenie ze plamienie jest silniejsze, co prawda spi juz spokojniej bo wczesniej musialo jej dokuczac pieczenie pecherza. czy to normalne ze suczka tak plami, w moczu wykryto bakterie i bialko/16/, odczyn zasadowy, mam sie z nia pokazac po 10 dniach ale bardzo mnie niepokoi to plamienie, prosze o pomoc :( :cry:
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

20 marca 2009, 00:26

to nie jest na pewno normalene co opisujesz, ale lekarz zaczą to leczyć. A powiedz mi czy z tych badań udało się ustalić skąd krwawi?
dzesa15
Posty: 6
Rejestracja: 18 marca 2009, 20:29
Kontakt:

20 marca 2009, 10:21

w sumie to nie ustalono skad dokladnie krwawi, teraz zaowazylam jeszcze ze psy sa suczka tak zainteresowane jakby miala cieczke ale wydaje mi sie ze to nie jest mozliwe bo poprzednia skonczyla sie w polowie stycznia, a teraz plamienie jest mniejsze niz zazwyczaj przy cieczce, chociaz dziwi mnie to ze jak widzi psa to ciagnie mnie do niego tak jak podczas tych ,,chetnych dni,, podczas cieczki , po badaniu usg weterynarz powiedzial mi ze ma dobra wiadomos bo nie jest to problem z macica a tylko z pecherzem, dodam jeszcze ze dosc znacznie powiekszyl jej sie srom, po za tym sunia ma dobry apetyt jest wesola ma ochote na zabawe ale niestety sen z powiek spedza mi to krwawienie, jestesmy strasznie zwiazani z nasza niunia i nie chcialabym zeby przez jakies niedopatrzenie jej stan mial sie pogorszyc, czy mysli pan ze powinnam poprosic weterynarza zeby powtorzyl badania moczu i usg i czy wogole jest to prawdopodobne zeby piesio dostal kolejna cieczke po 2 miesiacach, ona ma 10 lat nie wiem czy to dobre porownanie ale kobiety w pewnym wieku tez przechodza rozne zmiany. A jeszcze taka informacja dla pana , zawsze ok 2 miesiecy po cieczce moja niunia miala ciaze urojona i przechodzila ja dosc ciezko za kazdym razem musiala dostawac galastop trzeba bylo chowac wszystkie zabawki bo traktowala je jak swoje szczeniaczki , tym razem ciazy urojonej nie ma
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

21 marca 2009, 19:27

z całego Twojego opisu wynika jedna rzecz, że Twój pies ma poważne problemy z zaburzeniami hormonalnymi. Same ciąże urojone, te cieczki dziwnie nieregularne o tym świadczą. Musisz tego pilnie pilnować. Duże prawdopodobieństwo, że skończy się to kasytracją suki.
dzesa15
Posty: 6
Rejestracja: 18 marca 2009, 20:29
Kontakt:

21 marca 2009, 21:37

a czy sterylizacja w wieku 10 lat nie jest zbyt niebezpieczna dla mojej suni bardzo sie obawiam ze cos moglo by pojsc nie tak, wkoncu 10 letni bokser to juz dosc wiekowy piesio
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

24 marca 2009, 18:46

po wykonaniu badań profilaktycznych ryzyko jest zminimalizowane do minimum.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość