Ciągle pijący pies.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

uta
Posty: 3
Rejestracja: 18 lutego 2009, 15:41

18 lutego 2009, 15:53

Może już ktoś z was wcześniej spotkał się z czymś takim-mój pies od jakiegoś miesiąca ciągle pije wodę w bardzo dużych ilościach...Jestem zaniepokojona,bo nigdy tak nie robił.Pies ma ok.13 lat,ma apetyt,widać,że się starzeje...Wraz z tym pragnieniem jest jakby spuchnięty,jak balon w okolicy brzucha...Co mu może być,czy to może kolejny objaw starości?Czy ...nowotwór?...Wolałabym wiedzieć.
tayekuna
Posty: 105
Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 16:53
Lokalizacja: Rębisze Działy

18 lutego 2009, 21:25

Objawy o których piszesz sa bardzo niepokojace, koniecznie musisz udac sie ze swoim pieskiem do weterynarza. Tutaj nikt na odleglość, ani na oko nie udzieli Ci rady. Nie zwlekaj z wizytą. :(
uta
Posty: 3
Rejestracja: 18 lutego 2009, 15:41

19 lutego 2009, 15:33

Dzięki,to wiem,ale myślałam,że mu mogę pomóc jakoś dorażnie...
mnr-ldz
Posty: 2
Rejestracja: 19 lutego 2009, 22:48

19 lutego 2009, 23:20

Moj pies mial takie samy objawy. ma 9 lat, stwierdzono mu to rok temu. jest to choroba cushinga. jesli twoj pies jest jamnikiem lub jamnikopodobny lub boxerek jest to najbardziej prawdopodobne. musisz wykonac badania na poziom kortyzolu- jest to hormon produkowany przez kory nadnerczy. jesli wystepuje go za duzo organizm sobie nie radzi i produkuje za duza ilosc naturalnych sterydow przez co pies wlasnie ma ksztalt banki, tzn. jest jakby otyly zwlaszcza w brzuchu, duzo pije oraz ma wielki apetyt. to nie musza byc objawy starosci, ja przewiduje te chorobe, jest to powazne wiec polec lekarzowi wykonanie wlasnie tych badan. pies moze rowniez lysiec oraz moga pojawiac mu sie rozne krosty i plamy.moj pies jest leczony lekiem vetoryl i lek mu pomaga. wczesniej byl to kortynazol i niestety nie przyniosl efektow. w razie pytan zglos sie na gg: 3245944. pozdrawiam
uta
Posty: 3
Rejestracja: 18 lutego 2009, 15:41

20 lutego 2009, 15:55

Dzięki Ci wielkie,chciałam dowiedzieć się czegokolwiek -najgorsze to postawienie prawidłowej diagnozy,a z lekarzami,sami wiecie jak jest...
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

22 lutego 2009, 23:48

przyczyn jest kilka : niewydolność nerek, cukrzyca, zespół Cushinga, moczówka prosta, schorzenia przewodu pokarmowego, u suk ropomacicze. A diagnozę musi postawić lekarz prowadzący.
Awatar użytkownika
ela.66
Posty: 125
Rejestracja: 19 marca 2008, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

23 lutego 2009, 08:43

U mojej była to wątroba (ALP-1060, przy normie do 155) plus ciut podwyzszone GGT, białko całkowite i leukocyty. Po miesiącu podawania Essentiale Forte 2x dz. na 24kg, ALP-375 i po następnym mcu po 1 tabl. dziennie badania OK, prócz cukru (384) - cukrzyca (sunia miała wtedy 11 lat). I przez ponad już rok zauważyłam prawidłowość, woda w górę, glikemia wahania, pogarszają się próby wątrobowe= Essential 1xdz.przez mc i OK. I tak co 3-4 miesiące. U niej jeszcze jednym sygnałem jest próba wygryzania trawnika (ziemia).
anna7918
Posty: 2
Rejestracja: 23 marca 2009, 18:37
Lokalizacja: JAWORZNO
Kontakt:

23 marca 2009, 18:41

witam ja mam teraz ten sam problem moja suczka non stop piła i brzuch bardzo jej rósł ale nie było to ani ropomacicze ani cukrzyca, okazało się że ma guzy(polipy) przy cewce moczowej co uniemożliwiało jej normalne załatwianie się. Teraz jest po zabiegu niestety polipów nie można było usunąć przez co drożność dróg moczowych została odzyskana na chwilę :cry: nie poddaję się i słyszałam o leku który może jej pomóc, jestem na etapie kupna i zaczynam leczenie oczywiście po uprzedniej konsultacji z weterynarzem.Pozdrawiam
KrakVet.pl
Posty: 551
Rejestracja: 16 grudnia 2020, 13:31

18 sierpnia 2022, 18:14

Witaj.
Kiedy jesteś opiekunem psa seniora musisz dobrze poznać jego potrzeby i wymagania. Musisz wiedzieć, że będą one się różnić od tych, które stawia przed Tobą młodszy pies. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak prawidłowo opiekować się starszym psem koniecznie zajrzyj na naszego bloga.
https://www.krakvet.pl/artykuly/kiedy-p ... -seniorem/
Z poradnika dowiesz się potrzebnych informacji i wskazówek, które pozwolą Ci zaopiekować się czworonogiem.

KrakVet.pl
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość