PĘKNIĘCIE SZYJKI UDOWEJ, POMOCY ;((((((((((

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Marcin_B
Posty: 1
Rejestracja: 08 lutego 2009, 19:26

08 lutego 2009, 19:30

Witam serdecznie wszystkich Użytkowników, otóż 2 dni temu Mój piesek który jest Moim największym szczęściem w życiu został potrącony przez samochód ;( Na szczęście w nieszczęściu skończyło się na pęknięciu szyjki udowej, cała lewa nóżka aż do połowy brzuszka została zagipsowana tak że uniemożliwia jakiekolwiek ruchy. Moje zmartwienie polega na tym iż druga nóżka która wg. Weterynarza nie uległa żadnym obrażeniom jest u pieska niewładna. Tzn czasem jakby piesek napnie mięsień i przez to ta nóżka "podryguje" ale kiedy próbuje się ją postawić na wszystkie łapy podtrzymując tył gdyż gips jest ciężki noga po prostu sie ugina i wygina we wszystkie strony, po prostu nią nie rusza jakby jej nie czuła. Strasznie sie boje ze piesek może mieć niewładną tą nóżkę a na dodatek że jeszcze druga nóżka która jest w gipsie mogłaby nie być do końca sprawna po wyjęciu z gipsu ;(((( jest też problem z układaniem pieska lekarz kazał aby leżała cały czas na gipsie czyli na jednym boku ale przecież nie może cały czas tylko na tym boku bo tak jak i u ludzi na pewno jej cały bok drętwieje a i mogą być odleżyny ;(( strasznie martwie sie o nią za każdym razem kiedy spojrzę na nią jak leży na kocyku tak wygięta i z tym gipsem stają mi łzy w oczach ;( to pierwszy raz kiedy coś takiego jej sie przytrafiło i nie mogę sobie z tym poradzić ;((( błagam o jakieś porady, co robić aby jej było lżej i czego ona nie sygnalizuje a może ją boleć czy być jej źle, i co myślicie na temat tej nóżki którą wcale nie rusza.

Pozdrawiam :(
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 lutego 2009, 22:59

niedowłady są typowym objawem niedoborów neurologicznych. Niestety jest to jedno z najczęstszych nastęspstw wypadków komunikacyjnych. Należy bardzo dokładnie się przyjrzeć kręgosłupowi na RTG. Jeśli tam nie zmian to należy domniemywać , że uszkodzony jest pień nerwowy lub sam nerw. Pół biedy jeśli to jest kompresja to po kilku dniach ustępuje . Jeśli jest to zerwanie samych włókien nerwowych i przerwanie nerwu rokowanie z reguły jest złe.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość