Sika w domu

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Mary_15
Posty: 21
Rejestracja: 23 stycznia 2009, 18:47

29 stycznia 2009, 20:47

Panie Doktorze jak nauczyć moją 3 miesięczną suczkę nie sikać w domu. Problem jest w tym,że robi to dosyć często.
Awatar użytkownika
Brysiaa
Posty: 19
Rejestracja: 21 stycznia 2009, 19:41

29 stycznia 2009, 21:38

Jak nam piesek sikał w mieszkaniu kiedy był mały to przede wszystkim odkażaliśmy to miejsce jakimś mocnym specyfikiem do podłogi ( można też kupić w sklepie zoologiczny taki płyn specjalny niwelujący zapach moczu ) aby pies nie czuł, że wcześniej zrobił tam siku bo powtórzy tę czynność w tym samym miejscu. Szczeniaki często przed sikaniem kręcą się, chodzą w kółko, jeśli jest taka możliwość można go wziąść szybciutko na polko żeby tam załatwił swoją potrzebę. Kiedy zrobi siku na polu trzeba go pochwalić, można też dać jakiś smakołyk, po jakimś czasie pies skojarzy pochwałę z załatwieniem się na polu : )
Mary_15
Posty: 21
Rejestracja: 23 stycznia 2009, 18:47

30 stycznia 2009, 12:55

Dzięki!A jaki to specyfik do podłogi??
Awatar użytkownika
afrykaa
Posty: 69
Rejestracja: 26 listopada 2008, 15:08
Lokalizacja: Rzeszów

30 stycznia 2009, 18:08

3-miesięczny szczeniak ma prawo często sikać;
wynoś suczkę na spacer, kiedy się obudzi, po jedzeniu, po zabawie i chwal, nagradzaj smakołykiem za należyte załatwienie sprawy;
możesz też wyznaczyć w domu miejsce do sikania - tymczasowe! - wyłożone np. podkładami higienicznymi SENI (do kupienia w aptece, lub szukaj w sklepach internetowych) i postępuj jak wyżej;
Awatar użytkownika
ela.66
Posty: 125
Rejestracja: 19 marca 2008, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

31 stycznia 2009, 08:12

Miejsce tymczasowe można również wyścielić gazetami (stary sposób, kiedy było trudno o wszystko). Osobiście jestem za częstym wynoszeniem (nie nasika po drodze), czy wyprowadzaniem psiaka, a pochwały, czy nagrody czynią cuda.
Pozdrawiam
Mary_15
Posty: 21
Rejestracja: 23 stycznia 2009, 18:47

31 stycznia 2009, 09:10

Jest problem ona drze gazety
goskaaa
Posty: 1088
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 09:02

31 stycznia 2009, 11:14

jak najczęsciej na dwór... ja wychodziłam czasami nawet co godzinę, albo i czesciej...
a juz napewno po zabawie (od razu) po spaniu, jedzeniu, czy piciu... także napewno b.czesto...
za to jak nasiusiała w domu bylo "FE, brzydki pies"- stanowczo i niemilym tonem... i to wszystko. a jak na dworze zrobila to od razu dostawala cos pysznego i wielką pochwałe... ale to od razu jak tylko skonczyla siusiu czy kupe...
i mając 4,5 miesiąca piszczała juz o wyjscie... Co do miejsac - mozesz sprobować położyc kawałek spory np jakiegoś starego linoleum, coś z czego łatwo zmyć, a po dorośnięciu psa można wywalić. Ja mam już na następnego szczeniaka zakupiony spory kawałek, tak żeby wyścielić w pomieszczeniu gdzie szczenie przebywa najczęściej, i szybko zmywam po nasikaniu... cierpliwośc i spokój... to podstawa.


Pozatym to musisz sie przygotować że pies może posikiwać w domu nawet do 6-8 miesiąca, a suka mojej sąsiadki ponad rok, sika do dzisiaj w domu, sporadycznie ale sika.
To tak jak z dziećmi, jedno szybciej siada na nocnik, i przestaje korzystać z pieluch, drugie popuszcza nawet do 6-7 roku życia.
Awatar użytkownika
Brysiaa
Posty: 19
Rejestracja: 21 stycznia 2009, 19:41

01 lutego 2009, 21:57

Niestety nie pamiętam nazwy tego specyfiku bo mój piesek był szczeniakiem 5 lat temu tak więc dawno to było, ale proszę zapytać o to w dobrym sklepie zoologicznym.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość