Cieczka po sterylce

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Psiara i Sonia
Posty: 10
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 18:17

28 stycznia 2009, 19:32

Mam ośmioletnią sukę która jest już ponad 4 lata po sterylce. Dzisaj zauważyłam, że lekko zaczęła cieczkować. I rzeczywiście ostatnio bardziej się wokół niej kręcą psy. Czym to może być spowodowane i czy jest to groźne? Może weterynarz niepoprawnie wykonał zabieg choć wątpię
Awatar użytkownika
Brysiaa
Posty: 19
Rejestracja: 21 stycznia 2009, 19:41

28 stycznia 2009, 20:00

Możliwe, że podczas sterylizacji lekarz mógł zostawić ,,resztki'' jajników itp. Nasza 8 suczka 3 lata temu została wysterylizowana i po jakimś czasie psy zaczęły się nią interesować oraz pojawiły się ciąże urojone. Po dokładnych badaniach okazało się, że weterynarz nie wyciął jednego jajnika, więc wszystko jest możliwe...Zróbcie dokładne badania bo może to być też ropomacicze.
Psiara i Sonia
Posty: 10
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 18:17

28 stycznia 2009, 20:35

Ropomacicze moze wystąpić także po sterylizacji? Suka nie wykazuje żadnych oznak choroby.... ale pojedziemy do weta
Awatar użytkownika
Brysiaa
Posty: 19
Rejestracja: 21 stycznia 2009, 19:41

28 stycznia 2009, 22:41

Przepraszam za błąd coś mi się pomyliło, przecież ropomacicze nie może wystąpić bez macicy. W każdym bądź razie przyczyną takich objawów mogą być nawet malutkie resztki jajników. Trzeba zrobić usg jamy brzusznej. W którymś z postów jest podobny temat, w którym wypowiada się dokładnie dr Orzeł
Psiara i Sonia
Posty: 10
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 18:17

29 stycznia 2009, 14:09

Dzięki za odpowiedz. Niestety nie mogę znaleźć tego tematu. No i dzisiaj jestem uziemiona, bo mama pojechała na cały dzień do wrocka, a ja mieszkam na wsi i przez ferie autobusy prawie nie jedżą, więc jakbym pojechała to bym nie wróciła... A czy mogą być jakieś komplikacje w związku z takim pozostawionym fragmentem jajnika? Dodam, że wcześniej też, choć bez cieczki psy interesowały się Sonią, a drugą wystrelyziwoną suką nie. Ale nie zaniepokoiło mnie to...
Awatar użytkownika
Brysiaa
Posty: 19
Rejestracja: 21 stycznia 2009, 19:41

29 stycznia 2009, 18:11

Hm szczerze mówiąc to nie wiem czy takie resztki jajnika czy innych narząd rodnych mogą zaszkodzić bo nie jestem lekarzem. Tak czy siak z twojej relacji mogę wywnioskować, że ,,coś'' tam jednak zostało skoro psy zaczęły się nią interesować a na pewno nie powinny. Jest to o tyle niebezpieczne, że suka podczas takiej niby cieczki może zwiać ( tak było z naszą, wróciła do domu z łańcuszkiem zainteresowanych piesków) W naszym przypadku było to dość kłopotliwe gdyż w domu jest jeszcze pies ( syn suki ), który zaczął na niej siadać dlatego niezbędne było wykonanie drugiej POPRAWNIE WYKONANEJ sterylizacji.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

01 lutego 2009, 22:29

skutków ubocznych takiego pozostawienie jajnika nie ma tak drastycznych , które miałyby zagrozić życiu psa. Najgorszym efektem są cieczki, ale suka nie może zajsc w ciaze, nie moze tez miec ropomacicza , bo nie ma macicy. Może zdarzyć się zapalenie kikuta choroby gruczolu mlekowego.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość