pies z przebitym gardłem

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

jus_tyna_w
Posty: 3
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 13:10

28 stycznia 2009, 13:24

mój pies wczoraj na spacerze przebił sobie gardło patykiem... rana ma wymiary 3/4cm i jest w okolicy migdałów (przebił sobie gadło od środka). Szybko pojechałam z nim do lekarza, tam narkoza, szycie teraz pies się męczy... Zastanawiam się czy szycie było konieczne? czy może ktoś z was miał podobne doświadczenia?
Pies krwawił tylko zaraz po urazie, u weterynarza już nie, w takim razie może nie potrzebnie narażałam go tym szyciem na dodatkowe obciążenie (narkoza) i cierpienie teraz, może takie rany goją się same?
CZEKAM NA OPINIE
Ania i Szariczek
Posty: 25
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 11:15
Kontakt:

28 stycznia 2009, 13:33

Na pewno dobrze zrobiłaś, że pojechałaś z nim do veta. Dał co coś do przemywania, tej rany/szwów? Dobrze, że veta odwiedziłaś, bo mogła by się wdać zakażenie, czy coś. Ale to ten pies połknął ten patyk, ze mu gardło przebił?
jus_tyna_w
Posty: 3
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 13:10

28 stycznia 2009, 14:08

nie dostaliśmy nic do przemywania bo rana jest bardzo głęboko, obok migdałków więc łapki tam nie wsadze :)
patyk spadając wbił się w ziemie a on z impetem i otwartą paszczą się nadział i przebił gardło, patyk nawet się nie złamał, nie utkwił też w gadle, zostawił tylko rane.
wiem że wet to koniecznść tylko zastanawiam się nad celowością szycia gardła, bo antybiotyki przeciw zapalne to wiadomo że muszą być.
Dięki za odp :D
Ania i Szariczek
Posty: 25
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 11:15
Kontakt:

28 stycznia 2009, 14:33

zszyte się <chyba> lepiej zgoi. Nie miałam nigdy na szczęście takiego przypadku.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 stycznia 2009, 12:15

rany perforujące gardła powinno się jak najszybcziej szyć. Także Twój lekarz wie bardzo dobrze co robi. Zgrłoś się jeszcze do niego aby obejrzał rane i może zaleci psu środki przynoszące ulgę jeśli ta rana mu bardzo przeszkadza.
jus_tyna_w
Posty: 3
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 13:10

29 stycznia 2009, 18:28

Bardzo dziękuje za odpowiedź. bałam się, że to szycie to jakaś fanaberia bo spotkałam się z takimi opiniami ;/
Dziękuje :)
Awatar użytkownika
ela.66
Posty: 125
Rejestracja: 19 marca 2008, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

31 stycznia 2009, 08:20

Są ludzie i ludzie, dla niektórych już samo posiadanie psa jest fanaberią, a dbanie o niego czymś niewyobrażalnym, nie do pojęcia, jak UFO.
Zrobiłaś bardzo dobrze. I tak trzymaj.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość