seniorka mastino napoletano-ledwo chodzi

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

agnieszka m
Posty: 1
Rejestracja: 20 lutego 2008, 15:39
Lokalizacja: warszawa

27 stycznia 2009, 13:50

Bardzo proszę o poradę.
Moja 9 letnia sunia mastino od jakiegoś czasu(wrzesień 2008) ma problemy z chodzeniem.Nigdy nie miała robionego rtg sprawdzającego dysplazję,ale też nie miała problemów z poruszanem się.Raz w roku dodawałam do karmy caniviton forte profilaktycznie.Od września zmieniałyśmy karmę na hill's b/d dla seniorów,teraz dostaje od miesiąca hill's r/d żeby trochę "zrzuciła".
We wrześniu dostała caniviton forte i jak się skończył zaczęłam podawać arthroflex.Dodaje do karmy też łyżkę oliwy z oliwek i tranu z dorsza(trixie) na poprawienie funkcji mózgowych.
Już piszę w czym rzecz.
We wrześniu zaczęła troszkę utykać na przednią prawą łapę a po kilku dniach doszła prawa tylna.Byłyśmy u weta,profilaktycznie zrobiłyśmy badanie krwi,moczu,kału.neurologiczne i u dr.Niziołka sprawdziłyśmy serce-wszystkie badania wyszły poprawne- i dostała encorton,który przyjmowała do grudnia.W międzyczasie w wyniku obijania się o różne przedmioty była leczona u dr.Garncarz na mucynowe zapalenie spojówek(atropina,maxitrol,vidisic).
Wydawało się,że wszystko wróciło do normy.05 stycznia łapy z prawej str.znowu zaczęły się rozjeżdzać i zaczęła chodzić bez celu po mieszkaniu,od czasu do czasu kręcąc się w lewą str.(nie widzi na prawe oko).12.01.w poniedziałek miała problemy z podnoszeniem się po nocy a we środę wogóle nie wstała i zrobiła siku przez sen.
Weterynarz,do której zawsze jeżdzimy jeszcze raz sprawdziła odruchy neurologiczne(w normie,prawa str.lekkie opóżnienie) i sunia dostała zastrzyk dexaven 16mg a od następnego dnia Dalacin C(3x dziennie 1 kaps.)i tramal 100mg pół tabl.3xdziennie.
Foka nadal ma problemy ze wstaniem,ale pożniej prawie normalnie chodzi.czyli jest niewielka poprawa.co 3-4 dni dzwonie do wet.i wczoraj stwierdziła,że podamy Foce dexaven w zastrzykach co 2-3dni.
To"mój"przypadek.Nie bardzo wiem co dolega mojej suczce.Wygląda to na problemy stawy lub kręgosłup(spondyloza?ucisk na któryś nerw?) i/lub coś neurologicznego???
Poczytałam trochę o tych lekach i schorzeniach z podobnymi objawami i zastanawiam się czy można zastosować jakieś inne leki(cartrophen,rimadyl,traumeel,zell)???Nawet niewiem co jej tak naprawdę jest.Zastanawiałam się nad rtg,ale wykonuje się go pod narkozą a widzę,ze ona itak jest osłabiona a do tego w lutym kończy 9 lat i mam wątpliwości :(
Dlatego postanowiłam napisać i poprosić o jakieś wskazówki.
Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 stycznia 2009, 12:27

PINIE DOKŁADNE RTG . Pilnie. Nie lecz w ciemno psa. Te wszystkie leki maja swoje skutki uboczne i to wiele razy gorsze niz zastrzyk uspokajający do rtg. Po dostrzeżeniu przyczyny należy usiąść i ułożyć jej długotrwały program leczenia.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość