karpiowatość kręgosłupa

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

tomekdog

25 stycznia 2006, 22:52

MAm pytanie, na czym polega karpiowatość kręgosłupa, czy jest to wada, którą należy leczyć albo korygować???
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

31 stycznia 2006, 00:23

podaj rasę psa jaką posiadasz, niektóre psy mają lekką karpiowatość kręgosłupa, u innych jest to wada.
tomegdog1

31 stycznia 2006, 09:24

Mój pies to dog niemiecki ma 14 miesiący, ale na czym ów karpiowatość polega?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

31 stycznia 2006, 23:03

karpiowatość to wada polegająca na wypukłym łukowatym grzbiecie, przeciwieństwem tej wady jest lordoza kręgosłupa czyli zapadnięty grzbiet. Taki lekko karpiowaty kręgosłup dopuszczalny jest np. u hartów.
migotka

01 grudnia 2007, 18:56

czy karpiowatosc kregoslupa u psa mozn leczyc? jakie sa przyczyny tego schorzenia i jakie moga byc konsekwencje choroy z uplywem lat u starszego psa? prosze o odpowiedz poniewaz moj piesek na karpowaty grzbiet, bardzo mnie to martwi i chcialabym mu pomoc
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

03 grudnia 2007, 14:00

u niektórych ras należy to do normy, karpiowatość już z reguły jest objawem choroby kręgosłupa nie przyczyną, więc nie można mówić o postępowaniu choroby, bo to nie choroba , może się ten objaw nasilać. Sama karpiowatość to wada kręgosłupa. Czasami zwierzę ma taki karpiowaty kręgosłup przy chorobach przebiegających z dużym bólem np. w obrebie jamy otzrewnowej.
Gość

04 grudnia 2007, 13:16

Dziekuje Panie Doktorze za odpowied. Czy karpiowatosc moze byc zwiazana z bolem jaki piesek odzczuwa z powodu przepukliny pepkowej? moj piesek jest rasy chihuahua posiada rodowod czy istnieje ryzyko ze przekaze karpiowatosc potomstwu? czy jest to wada wrodzona? czy operuje sie pieski z takim kregoslupem? jak moge pomoc mojemu pupilowi
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

04 grudnia 2007, 23:24

nie przepuklina pępkowa na pewno nie boli. Czy w jego wypadku to wada ? Nie wiem trzeba obejrzeć zdjęcia. Jeśli tak może wadę genetyczną przekazywać potomstwu. Tego raczej się nie operuje ale to sprawy osobnicze i nie da się generalizować.
Gość

06 grudnia 2007, 10:38

Widzialam rodzicow mojego psa i zadne nie ma garba. Moze w jego przypadku to wada nabyta a nie wrodzona. Ciagle szukam powodu jego karpiowatosci :?
Irmina111

07 grudnia 2015, 19:04

Mam 6 miesiecznego doga niemieckiego, jak moge zapobiec karpiowatemu kregoslupowi?
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość