Pies się drapie do krwi... alergia?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

agatakami
Posty: 49
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 12:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

14 stycznia 2009, 20:01

Mój pies ma bardzo wrażliwą skórę. W ciągu jednego roku walczyliśmy z alergią po ostrzyżeniu, z grzybicą, alergią pokarmową.
Mieliśmy na jakieś dwa miesiące spokój. Spike się nie drapał. Ale pod koniec listopada zaczął znowu strasznie się drapać. Jest to nie do zniesienia. Gryzie się tylko na zadzie. Ma tam same strupy. Dochodzi nawet do takiego drapania, ze pies piszczy, a nawet wyje z bólu od gryzienia się, ale świąd jest tak silny, ze nie przestaje. Spike nie przesypia nocy bo cały czas go swędzi, na spacerze co chwile się zatrzymuje na drapanie.
Byłam u weterynarza. Wykluczył grzybicę. Obecnie karmię psa karmą Royal Canin hypoalergiczną.
Dowiedziałam się, że mogę zrobić testy na alergię. Mogłabym się dowiedzieć na czym to polega, jakie są tego mniej więcej koszty i czy to jest długotrwałe sprawdzanie rozłożone na kilka wizyt czy jednorazowe?

Może miał ktoś kiedys podobny problem?
tayekuna
Posty: 105
Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 16:53
Lokalizacja: Rębisze Działy

14 stycznia 2009, 20:51

Jesli Twój pies aż tak cierpi to rozumiem, że weterynarz podał mu leki przeciwswiądowe???? jest ich duża gama... nie wolno pozwolic aby pies tak sie wygryzał bo wda sie w rany infekcja.
Alergie u psów to stosunkowo czesta przypadłość, oczywiscie testy można zrobić, a o cene pytac należy w gabinecie gdzie sa robione wczesniej telefonicznie.
agatakami
Posty: 49
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 12:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

14 stycznia 2009, 21:02

Pies dostał zastrzyk przeciwświądowy. Niestety po upływie około 5 dni wszystko wraca... Znowu drapanie do krwi. Obecnie dostał już trzeci zastrzyk. Weterynarz powiedział przy pierwszej wizycie, że będą mniej więcej 3 zastrzyki. Ale niestety... 3 zastrzyk został zrobiony i wszystko jest jak poprzednio...
tayekuna
Posty: 105
Rejestracja: 29 kwietnia 2007, 16:53
Lokalizacja: Rębisze Działy

15 stycznia 2009, 11:04

Mam pytanie czy lekarz pobral zeskrobiny ze skóry psa, popros koniecznie niech sprawdzi jeszcze na obecność pasożytów tego na oko nie da się stwierdzić. To bardzo ważne zanim podejmiesz inne leczenie.
agatakami
Posty: 49
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 12:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

15 stycznia 2009, 17:51

Zeskrobiny miał robione w wakacje jak się męczyliśmy z grzybicą.
Byłam dzisiaj u weterynarza i w sobotę Spike będzie miał robione testy alergiczne. Niestety... cena ich jest wysoka, bo wyniesie to ponad 500zł...
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość