Zanim cokolwiek napiszesz

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

yellowcup

12 stycznia 2009, 17:39

Szanowni!!!
Trochę się ostatnio poirytowałem przeczytawszy jeden z wpisów typu: "mój pies leży, ma obrzmiały brzuch, co mam robić?" albo "nie je już 3 dzień, chodzi osowiały, coś tam jeszcze - co mam zrobić?" No ręce mi opadają i nie napiszę tego co mi się ciśnie na usta. Forum jest na pewno źródłem wielu cennych informacji, ale też dajmy jakieś szanse lekarzowi. No chyba, że właśnie odpowiedzi z forum skłaniają wyżej opisanych właścicieli do udania się do lekarza.... w każdym razie duuużo zdrowego rozsądku w nowym roku.
zuzanna_an
Posty: 1
Rejestracja: 26 stycznia 2009, 18:55

26 stycznia 2009, 20:28

Witam! :)
Zgadzam się z panem Tomaszem w 100%. Nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy mój pies nagle zachoruje ( a mam ich 3 ), a ja siadam do komputera i szukam dla niego ratunku w necie. Owszem czytając różne opinie na forach można czasami dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego w danym temacie, ale przecież jak coś nam dolega, przede wszystkim pędzimy do lekarza, a nie siadamy do komputera. Zajmuję się psami już ponad 10 lat i przez ten czas przekonałam się, że psy w większości chorują na takie same choroby jak ludzie, dlatego jak tylko coś złego się dzieje, wizyta u lekarza staje się niezbędna. Pamiętajcie o tym, kiedy Wasze zwierzę zachoruje i cierpi, a Wy będziecie odwlekać wizytę u weterynarza w nieskończoność, bo np. wiąże się ona z wydatkami ( jasne, porada na forum jest bezpłatna ), bo nagle może się okazać, że jest za późno na jakąkolwiek pomoc. Uważam, że ludzie, którzy tak podchodzą do sprawy w ogóle nie powinni mieć zwierząt. Życzę odpowiedzialności i więcej wyobraźni :)

zuzanna_an
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

29 stycznia 2009, 12:50

Może nie od razu tak mocno.Myślę ,ze większośc osób kocha swoje zwierzaki ,mimo,że czekaja po 3 dni z wizytą u weterynarza.Czasem pewne sprawy związane są z naszym bardzo szybkim życiem,i ciągłym brakiem czasu.Wielokrotnie natomiast ludzie nie ufaja wetowi ,bo wcześniej mieli nie miłe doświadczenia,i próbują sami coś wyczytać zanim pójdą.Mam 4 własne psy i potrafię reagować natychmiast,ale też potrafię zrozumieć innych.
Prawda jak zawsze leży po środku.
Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 stycznia 2009, 13:00

jest w tym wszystkim jeszcze jedna rzecz. Masa ludzi nie ma dostępu do specjalistów od chorób psów, kotów itd. Mieszkają po prostu na wsi. Net uchale te drzwi do świata specjalizacji. I głównie dla tych stworzyliśmy to forum. Możne nie każdego też stać na specjaliste w tym momencie życia a kocha psa jak kogoś z rodziny - to dla nich stworzyliśmy to forum. Jest też trochę leni ma lecznice pod nosem , ale cco tam lepiej nie przerywać czatowania może wrzucić jedno zdanie na forum i 5 minut załatwione , a zwierzę cierpi - to dla tych zwierzat stworzyliśmy to forum aby gonić lenia z właścicieli aby ich naszymi radami zaniepokoić , pchnąć do tego lekarza.

To takie inne spojrzenie na neta.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość