Szczepienie.

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Maurycy
Posty: 3
Rejestracja: 14 sierpnia 2008, 16:52

24 listopada 2008, 17:17

Dobry!

Mam takie pytanie dot. szczepienia. Mój psiak ma 15 miesięcy. 19.09.2007 Dostał Nobivac Puppy DP. 12.11.2007 dostał Hexadog L i Hexadog CHP + Hexadog - R. Dziś przeciwko wściekliźnie Rabisin R. Co jeszcze powinien dostać i kiedy?

Dziękuję!

Najfajniejsze pozdrowienia!

Maurycy.
Ostatnio zmieniony 18 lutego 2009, 19:24 przez Maurycy, łącznie zmieniany 2 razy.
pianistka
Posty: 1120
Rejestracja: 30 listopada 2005, 09:17

28 listopada 2008, 20:46

Szczepienia w kierunku chorób wirusowych (parvo, nosówka, kaszel kennelowy itd) zaleca się powtarzać co rok - więc Twój weterynarz nie przesadził.
W sumie pies powinien mieć wykonane 2-gie szczepienie w wieku 8 tyg a 3-cie około 12 tyg ...

Rabisin to szczepienie w kierunku wścieklizny - obowiązkowo z urzędu musisz wykonywać je co rok.

Pamiętaj, że leczenie jest o wiele droższe - i niestety bardziej niebezpieczne dla psa i otoczenia niż profilaktyka.
Awatar użytkownika
hexe_anna
Posty: 37
Rejestracja: 27 października 2008, 17:21
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

09 grudnia 2008, 16:19

psiak już odrobaczany i po komplecie szczepień dziś został zaszczepiony na wściekliznę, weterynarz jutro kazał mu podać tabletki na odrobaczenie "bo ona na pewno ma tasiemca". I teraz dwa pytania z mojej strony - skąd u niego takie stwierdzenie? tzn po czym to poznał? i drugie - czy to nie za wcześnie? słyszałam że powinno się zachowywać przynajmniej tygodniowy odstęp między szczepieniem a odrobaczeniem.
Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

11 grudnia 2008, 18:59

Nasz weterynarz uważa, że powinno sie odrobaczać na 3 tygodnie przed planowanym szczepieniem, a nie po szczepieniu. U zarobaczonego psa szczepienie może być mniej skuteczne, dlatego właśnie taka powinna być kolejność.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość