chora trzustka pomocy

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

marion33
Posty: 7
Rejestracja: 13 października 2008, 09:17

13 października 2008, 09:35

Witam i goraco prosze o pomoc. Moj 6-letni owczarek belgijski ma chora trzustke ,poziom amylazy2250, leukocyty 13,o ob 23.Pozatym wyniki sa dobre choroba sie zaczela gdzies okolo sierpnia ARo coraz mniej jadl i chudl w tej chwili prawie nic nie chce jesc i tu jest caly problem nic gotowanego zaden kurczak nic ,sucha karme w niewielkiej ilosc je tylko na spacerze z reki .DZIs ide zrobic jeszcze badanie usg napiszcie cos jakgo karmic zeby jadl.Dodam ze zadnych innych objawow nie ma stolce prawidlowe raz dziennie zadnego burczenia w brzuchu .Po badaniu usg ide do weta ustawic leczenie .Prosze pomozcie mi
marion33
Posty: 7
Rejestracja: 13 października 2008, 09:17

13 października 2008, 14:55

Mam jeszcze jedno pyatnie czy dla psa z chora trzustka mozna podawc surowe mieso z indyka mielone?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

14 października 2008, 21:32

wykonaj dokładne USG trzustki i dobrze byłoby badanie kału test kliszowy. Są specjalne karmy stosowane przy chorobie trzustki. Surowe mięco raczej odpada, trzeba dawać ugotowane produkty. Martwi mnie tak wysokie OB>
marion33
Posty: 7
Rejestracja: 13 października 2008, 09:17

15 października 2008, 20:44

Badanie usg zrobione żadnych guzów nie wykazało a jedynie trochę powiększoną wątrobę .Od poniedziałku Aro jest na lekach dostaje 20mg encortonu oraz 2xdz antybiotyk Wit b com,Wit e oraz do każdego posiłku kreon25000 .Poziom lipazy mial 35u/l .Jest tez na eukanubie dla jelitowcow I już widać ze coś ruszyło w pierwszych dniach musiałam mu wkładać do pyska karmę żeby cokolwiek zjadł i jeszcze trzymać pysk bo potrafił wypluć Dziś juz jadl duzo chetniej sam sie dopominal co prawda jeszcze musze robic to na spacerze bo do miski nie zaglada ale grunt ze zjadl dzis cale 280 g karmy.Co do tego surowego miesa to dostaje tylko tyle zeby schowac tabletke w srodku mysle ze z kreonem jakos to strawi.Boje sie tylkoze jak odstawie enkorton to pies moze stracic chec do jedzenia .Jeszcze jedno pytanie czy wystarczy mu podawanie enkortonu przez 5 dni bo tyle zlecil weterynarz?Jak sie wykonuje test kliszowy u nas chyba tego nie robia ale popytam.Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

19 października 2008, 23:09

super , że coś drgnęło. Co do leczenia zawsze rozmawiaj z lekarzem prowadzącym, to święta i niepisana zasada. Przy sterydach należy pamiętać, że nie powinno ich się gwałtownie odstawiać. Test kliszowy jest bardzo prostym testem. Za pomocą prostych barwników i kawałka błony rtg sprawdzamy działanie enzymów trzustkowych w kale. Szczegóły mogę opisać jeśli potrzebujesz, bo w pracy u mnie zajmu się tym labolatorium ja tylko dostaję wyniki.
marion33
Posty: 7
Rejestracja: 13 października 2008, 09:17

26 stycznia 2009, 11:41

Prosze o pomoc nie wiem co dalej z moim kochanym psiakiem .Po czterech miesiacach walki o kazde sto gram wagi i o poprawe stanu zdrowia jestem na poczatku drogi .Waga nadal jest taka jak byla co troche przytyl to pio tygodniu gubił probowalam roznych karm hils ,royal,eukunaba i nic bez dosmaczania do pyska nie bierze a i z mieskiem potrafi zostawic duzy kawalek chudego miecha zostawia miske i idzie do pokoju nie interesuje go to ze zabieram miche probowalam roznych trikow i nic.Kreon 25000 dostaje do kazdego jedzenia plus witaminy ale niestety po skontrolowaniu wynikow bylam w szoku Amylaza 3126U/L lipaza 42U/L .OB wtej chwili ma super 1mm/h cholesterol 482mg/dl i jeszcze na dokladke mocznik 135,5mg/dl a w poprzednich wynikach to bylo w normie.Od piatku jest z powrotem na Encortonie 20mg na dobe .Co dalej Panie Jarku prosze o pomoc .Czy cos moge jeszcze zrobic czy sa jakies inne metody leczenia .Pomozcie blagam
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

29 stycznia 2009, 12:46

czy ten test kliszowy udało się zrobić? Trzeba niestety powtórzyć usg i porównać z poprzednimi wynikami. Na pewno zacząć całe leczenie jeszcze raz i bardzo dokładnie przyjrzeć się brzuchowi i narządom w brzuchu .
marion33
Posty: 7
Rejestracja: 13 października 2008, 09:17

30 stycznia 2009, 10:59

Testu kliszowego nie udalo mi sie zrobic .Wybieram sie z psem do polikliniki wet na konsultacje ze specjalista moze cos poradzi .Pozdrawiam
marion33
Posty: 7
Rejestracja: 13 października 2008, 09:17

01 lutego 2009, 10:30

Udalo sie zrobic test kliszowy i wynik jest tai ze zadnych przejasnien na kliszy nie bylo nic czarna jak byla tak zostala.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość