Wzdęcia? Skurcze brzucha?

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Lidan
Posty: 167
Rejestracja: 17 grudnia 2006, 23:13
Lokalizacja: Kraków

07 października 2008, 22:07

Jakieś 3 miesiące temu pierwszy raz i drugi raz kilka dni temu moja suczka dziwnie się zachowywała. W pewnym momencie, rano około pół godziny po wstaniu nagle jęknęła i tak jakby zgięła się wpół,wyglądało to jakby nagle coś ją w brzuchu zabolało. Ponieważ taki "atak" powtórzył się jeszcze ze 2 razy poszłam z nią do weterynarza. Przez całą drogę (ok 20 min) szła normalnie. Weterynarz dokładnie ją zbadał, osłuchał, zmierzył temperaturę, zbadał brzuch i obejrzał dokładnie każdy cm ciała i nic nie stwierdził. Poza tymi dziwnymi bólami nic Gapie nie dolegało, apetyt też miała. Kilka dni temu sytuacja powtórzyła się tyle, że jeszcze zanim wstałyśmy rano słyszałam, że Gapie "przelewa się" w brzuchu. Śniadanie jadła z przerwą bo ból wystąpił w trakcie jedzenia. Na spacerku jadła trawę. Jeszcze przez 2 godziny była mniej aktywna niż zwykle ale później wszystko przeszło. Gapa ma mniej więcej 5-7 lat (u nas jest prawie 2 lata), na pewno miała w przeszłości szczeniaki, rok temu została wysterylizowana. Dla własnego spokoju tłumaczę sobie, że ludzie miewają różne kolki, wzdęcia, czasem jakiś skurcz... Czy możliwe, żeby u psów też występowały tego typu dolegliwości? Czy powinnam zrobić jej jakieś szczegółowe badania?
Czy usg, ekg i rtg robi się psom pod narkozą?
Gapa dawniej próbowała nas i niektóre psy "gwałcić". Teraz już prawie tego nie robi ale na spacerze zachowuje się jak pies: sika kilka/ kilkanaście razy, podsikuje drzewa, samochody, ogrodzenia itp... Czy to może świadczyć o jakiś zaburzeniach hormonalnych?
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

10 października 2008, 12:55

zrób psu badania krwi profil wątrobowy, trzystkowy na czczo.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość