wszystkie stawy zle....

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

_m_
Posty: 2
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

28 sierpnia 2008, 11:34

Witam Wszystkich, Panie Jarku,

mam na imie Marta i jestem mimo wszystko szczesliwa posiadaczka Buddusia rasy chow chow. Jest kochany i nie wyobrazam sobie zycia bez niego teraz. Niestety maly troche nam choruje, nie wiem co robic i myslec... po wszystikich forach szukam osoby, ktora miala podobny problem....

Opisze swoj problem i licze na Wasza opinie, pomoc, slowa otuchy...

niestety Buddus od jakegos czasu zaczal kustykac na przednie lapki. Oczywiscie pojechalismy szybciutko do weta, poniewaz bylismy na wyjezdzie do jakiegokolwiek, poniewaz Buddusia bardzo bolalo. Zrobil rtg, ale niestety malo czytelne. Gdy pojechalismy do weta (chrurg ortopeda) powiedzial, ze na tym etapie (wtedy 4,5 mies) ciezko jednoznacznie powiedziec co to jest. Moga to byc bole wzrostowe, przewitaminowanie, lub jakies mlodziencze zapalenie kosci itp. Kazal podawac jakis lek, i po 3 tygodniach do niego przysc na badanie, i ewentualnie powtorzyc rtg.
RTG powtorzylismy w poniedzialek, pani radiolog Blenau, opisala przeswietlenie:


Opis RTG:

Uogólnione niedopasowanie (dysplazja) powierzchni stawowych w badanych stawach
z nadwichnięciem zwłaszcza w stawach łokciowych i lewym stawie biodrowym.
Obraz świadczy o znacznym rozluźnieniu stawów.
Mineralizacja kośćca w granicach normy. Rysunek chrząstek wzrostowych możne
wskazywać na przyspieszenie ich zamykania.

Obraz RTG wskazuje na zaburzenia wzrostowe kośćca.

Wczraj bylismy u lekarza ortopedy (ale innego z przychodni MultiWet), wet powiedzial, ze pierwszy raz cos takiego widzi, zeby pies mial w kazdym stawie cos. On nie wie co to jest. Zarzymal zdjecia do konsultacji, pobral krew na badania... powiedzial, ze niektore psiaki z tym zyja i przyzwyczajaja sie, nie chodza jak psiaki zdrowe.

Nie wiem, moze jestem laikiem, ale mysle, ze jezeli cos sie poglebia to trzeba cos z tym zrobic, a nie zostawic samopas...
Dla mni to on moze chodzi bokiem, oby nie cierpial i zeby to sie nie poglebialo...

Podbno wszystkie stawy ma bardzo luzne, czy mial ktos taki problem?
Jak je wzmocnic ?? Teraz dostaje caniviton (wczesniej anthroflex), royala dla ras szybko rosnacych, i galaretke z kurzych lapek.... co jeszcze moge mu dac, zeby mu pomoc?
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

28 sierpnia 2008, 20:25

Zrezygnuj z Royala ,wróć do Arhtroflexu(jeśli to stawy pomaga zawsze)dodatkowo podawaj tran ,niech wypowie się Pan Jarek,ale to zrobiłbym z całą pewnością.
_m_
Posty: 2
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

28 sierpnia 2008, 20:40

Robert A. pisze:Zrezygnuj z Royala ,wróć do Arhtroflexu(jeśli to stawy pomaga zawsze)dodatkowo podawaj tran ,niech wypowie się Pan Jarek,ale to zrobiłbym z całą pewnością.

A czemu mam zrezygnowac z royala... to nie jest dobra karma??
Wlasnie o tym tranie to juz czytam nie na pierwszym forum, a ile mu tego podawac i czy z atrhloflexem i canivitonem nie bedzie za duzo???
Awatar użytkownika
Robert A.
Posty: 4455
Rejestracja: 27 czerwca 2007, 11:31
Lokalizacja: Warszawa

29 sierpnia 2008, 07:38

Podawać nie będzie za dużo.Zupełnie inne składniki kwasy omega itd.
Jak podajesz Arthroflex to nie łącz go z Canivitonem.

Royal..................................... całą swoją sławę zostawił w tyle 8 lat temu-niestety ja już nie chcę kolejny raz pisać o tej karmie.Poczytaj na żywieniu.
Hikari
Posty: 233
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 10:42
Lokalizacja: Kraków/Nowy Sącz

29 sierpnia 2008, 11:13

Ja karmię Royalem teraz labradorkę, wcześniej nowofunlanda i nigdy nie miałam powodów, żeby narzekać. Ale specjalistą nie jestem w tej dziedzinie :)

Mogę jedynie trzymać kciuki za Ciebie i psiaka! Mam nadzieję, że uda się mu pomóc!
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

02 września 2008, 22:46

trzymaj się lekarza w miarę jednego , nie rezygnuj i nie zmienaj karm trzymaj się jednej karmy jeśli parametry profilu szczenięcego trzymają się norm, powiem Ci że mam podobnego chow-chowa 5,5 miesiąca i ręce idzie załamać. Nogi się " sypią" , że tak potocznie się wyrażę. Dysplazja szaleje na potęge . A ciężko coś robić jak uszkodzone są wszystkie stawy.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość