Ranka na łapie

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

22 sierpnia 2008, 20:26

Pies miał dosyć małą, ale głęboką ranę na łapie u weterynarza ranka była wypłukana i zszyta niestety nie można było jej dokładnie zszyć i weterynarz założył szew materacowy (mam nadzieje ze nic nie przekręciłam) powiedział, że szwy mogą się rozejść i nie może dać gwarancji jak długo wytrzymają. Wytrzymały pięć dni. Na początku ranka wyglądała ładnie, ale od wczoraj wieczorem zaczęła się jątrzyć pies startował do niej z jęzorem. Nie można założyć kołnierza, bo to chart i kark ma grubszy niż głowę i wszystko, co mu nie pasuje zedrze! Więc mamy dyżury przy łapie. W ciągu dna nóżka jest bez opatrunku tylko na noc ją zawijamy. Byliśmy dziś u weterynarza, bo zrobiło się to mocno czerwone i podeszło ropą ranka jeszcze bardziej się otworzyła. Niestety nie było lekarza, który nas szył tylko taka młoda lekarka. Obejrzała ranę i powiedziała żeby robić tylko okłady z rivanolu i przyjść w poniedziałek wyjąć resztę szwów, bo dziś na około jest ropa i dobra była by jakaś maść. Wcześniej zakupiłam w aptece solcoseryl - maść, który poleciła mi znajoma i pani powiedziała, że mam tą maścią smarować ranę. Tylko, że przeczytałam w ulotce, że stosowanie maści na zakażoną ranę należy skonsultować z lekarzem no i powiem szczerze, że troszkę nie wiem, co zrobić. Nasz wet. Będzie dopiero w poniedziałek. Czy mogę jeszcze coś zastosować na tą nieszczęsną łapę? Czy nie powinna dać jakiegoś antybiotyku? Pies ogólnie czuję się raczej dobrze, ale widzę, że łapka zaczyna boleć.
Awatar użytkownika
gasparo
Posty: 256
Rejestracja: 27 czerwca 2006, 14:40
Lokalizacja: Kraków

24 sierpnia 2008, 18:10

Ja bym posmarowała to maścią Tribiotic - zawiera 3 różne antybiotyki i ma szerokie spektrum działania. Dostępna w aptece bez recepty w jednorazowych saszetkach.
Ale przed założeniem maści płukanie ranki rivanolem, ewentualnie przymoczki z rivanolu, na zmianę z maścią.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

28 sierpnia 2008, 00:02

zrób zdjęcia tej łapy i wklej na forum.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość