PODEJRZENIE NOSóWKI U PSA SZCZEPIONEGO-prosba o rade!!!

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

IVIE
Posty: 7
Rejestracja: 08 sierpnia 2008, 07:44
Lokalizacja: Częstochowa

08 sierpnia 2008, 07:56

Witam!
Proszę o radę dotyczącą choroby mojego 2-letniego psa. Tydzień temu u psa zaczęły się wymioty (gesta slina podbarwiona na czerwono),apatia, brak apetytu. Weterynarz podejrzewał zatrucie,jednak w ciągu doby nie nastąpiła poprawa. Następnego dnia stwierdzono,że to prawdopodobnie parwowiroza ponieważ pies oddawał rzadkie stolce z domieszką krwi. W kolejnych dniach dostawał kroplówki, Betanox, Torecan, Buscopan i Duphalyte.W piatek 1.08., nastąpiła poprawa, skonczyly sie wymioty, biegunka, pies zacząl jesc kleik ryzowy. Niestety w poniedzialek znowu wymiotowal 2 razy, do tego doszla kulawizna przedniej lapy. Weterynarz stwierdził, że to chyba nosówka. Dostal kroplówke oraz zastrzyki: STROLEPAN i METacan...(nie wiem czy dobrze to napisałam bo strasznie niewyrażnie to napisał). Od wczoraj pies nie kuleje, wypil troche wody, rozgląda sie za jedzeniem. Niestety zwymiotowal( chyba samą zółcia). Jest wciaz slaby.Okresy regresu choroby mieszaja sie z nawrotem...

właśnie odebrałam morfologie psa:
obniżone neutrofile(brak młodocianych)
podwyzszone eozynofile
limfocyty i monocyty w normie
lekka leukocytoza:13 000
poza tym wszystko w normie.
Niestety wciąz nie wiadomo czy to nosowka. Dopiero w poniedzialek mozna zrobic testy. Weterynarz zasugerowal ze moze to byc silne zarobaczenie i jutro psiak dostanie lek przeciwrobaczy... Ostatnio był odrobaczany pol roku temu. Dodam jeszcze,że puszcza cuchnące gazy.

Jesli ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem prosze o jak najszybsza odpowiedz!
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2008, 22:16 przez IVIE, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

08 sierpnia 2008, 21:44

poprostu jeden misz masz czyli leczysz tylko na co ? Dopóki nie będzie szczegółowych badań odważnym będzie ten , kto porwie się na diagnozę. Objawy chorobowe pasują do całego mnóstwa chorób. BADANIA, BADANIA !
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość