hemoliza

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

Gość

29 lipca 2008, 19:39

Witam. mój pies 3-letnia Huski, od urodzenia była chuda, ale w ostatnim miesiącu przeraxliwie schudła.Ma apetyt , odżywiana jest suchą karmą i karmą mięsną z puszek . Jest aktywna choć ostatnio mniej na długich spacerach. lekarz wczoraj pobrał krew i wyniki sa tragiczne. Już w laboratorium postawiono dgn z ! HEMOLIZA. jakie szanse ma mój pies bo mam wrażenie,że nasz lekarz za bardzo nie wie co nam powiedzieć. Leczenie jest napewno drogie ale czy jest sens podawać leki bez transfuzji i dializy bo tego dla zwierząt nie ma.
sylwiasochacka@poczta.onet.pl
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

05 sierpnia 2008, 14:03

myśmy chyba rozmawiali przez telefo. Hemoliza nie jest horobą jest terminem określającym znisczenie - rozpad krwinek czerwonych. A lekarz musi ustalic przyczyne hemolizy, choć czesto jest ona bardzo prozaiczna ( źle pobrana , przechowywana, przewożona, wirowana krew). Najlepiej takie badanie jeszcze raz powtórzyć.
maciejka78
Posty: 5
Rejestracja: 18 października 2007, 19:53
Kontakt:

05 sierpnia 2008, 21:06

"Gościu" :) mam dla Ciebie dobrą wiadomość, choć myślę, że Pan Jarek już Ci o tym powiedział - transfuzje krwi wykonuje się w Polsce :)
nie wiem skąd jesteś ale w Warszawie jest Weterynaryjny Bank Krwi im. Milusia (mam nadzieję, że mogę tu o tym napisać), ma też "filię" w Olsztynie, pewnie są też inne lecznice, o których ja nie wiem a które posiadają psią krew. Jeśli w Twojej okolicy ich nie ma, po krew można pojechać samemu lub może być przesłana pociągiem - przesyłką kurierską.
Na pewno nie zmienia to faktu, że należy postawić trafną diagnozę ale do czasu jej postawienia można się już poratować podaniem psu krwi.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość