Niepokojące wyniki moczu :(((

Dyskusje o chorobach, ich leczeniu, oraz profilaktyce.

Moderatorzy: Robert A., Jarek

ewa1223
Posty: 3
Rejestracja: 15 lipca 2008, 19:13

15 lipca 2008, 19:40

Witam Panie Doktorze, mam pytanie odnośnie wyników moczu naszej suni. Mała ma prawie 4 miesiące(shih tzu) dziś pano doktor robiła jej badanie moczu za pomocą paska, oto wyniki
białko +
glukoza +/-
pH 8
krew -
mocz był pobrany późnym popołudniem, sunia często sika poza tym OK. Bardzo proszę o odpowiedź co te wyniki mogą oznaczać??? Czy nasza sunia jest poważnie chora? Bardzo się martwimy:(
Liwia
Posty: 482
Rejestracja: 07 października 2005, 09:39
Lokalizacja: Kraków

16 lipca 2008, 08:46

trzeba powtrorzyc badania w laboratorium, najlepiej weterynaryjnym a jesli takiego nie masz w okolicy - to w ludzkim. Koszt neiwielki a bedziecie wiedziec na czym stoicie.
Siki najlepiej pobrac podstawiajac jej pod pupe pojemnik jalowy do pobierania moczu (kupisz w aptece). Jesli to nie zda egzaminu to wszystkie chwyty dozwolone, w wyparzona chochla wlacznie 8) . Im szybciej mocz trafi do labu tym lepiej dlatego zanim zawieziesz do ludzkiego laboratorium to tam zadzwon i zapytaj czy przyjma material od zwierzecia.
Powodzenia!
Awatar użytkownika
Jarek
Lekarz weterynarii
Posty: 13055
Rejestracja: 29 września 2004, 14:43
Kontakt:

18 lipca 2008, 01:11

pasek nie stanowi żadnej podstawy do diagnostyki układu wydalniczego u ssaka, Liwia w pełni ma racje. Pasek tylko rzuca światło a potwierdzenie musisz uzyskać pełną analizą moczu.
ewa1223
Posty: 3
Rejestracja: 15 lipca 2008, 19:13

18 lipca 2008, 14:47

Witam, odebrałam wyniki moczu (były w ludzkim labolatorium)
białko - ślad
glukoza nieobecna
pH 6

bardzo duże rozbieżności w porównaniu z paskiem :/
ATA
Posty: 3042
Rejestracja: 30 grudnia 2005, 16:56

18 lipca 2008, 18:51

No, ale dalej nic z tego nie wynika, bo nie ma badania osadu, jest tylko sam odczyt z paska. Ważne jest ile i jakie są nabłonki, ile leukocytów, erytrocytów, jakie te erytrocyty, czy są bakterie, składniki mineralne, śluz, wałeczki. To wszystko jest bardzo istotne i bez tego trudno diagnozować problemy z drogami moczowymi - musi być zrobiony osad :roll: .
ewa1223
Posty: 3
Rejestracja: 15 lipca 2008, 19:13

19 lipca 2008, 13:12

Wszystko jest OK, ja tylko dla porównania paska do wyników ambulatoryjnych wyszczególniłam te pozycje, usg wyszło dobrze, nerki i wątroba wporządku ale dla 100% pewności zrobiliśmy jeszcze krew, wieczorem będe wiedzieć jakie są wyniki.
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość